A keni menduar ndonjëherë se çfarë do të ndodhë kur dy emoji të kombinohen së bashku🤔?

Një faqe interneti që mund të kombinojë dy emoji në një të quajtur EmojiMix u bë befas i popullarizuar në fillim të vitit 2022. Kombinimi është aq i natyrshëm dhe qesharak sa njerëzit bëhen të varur. Sidoqoftë, a e dini se të gjitha ilustrimet e emoji-ve janë nga Kuzhina Emoji e Google ?

🔺Disa nga kombinimet e mia personale të preferuara në Emoji Kitchen💓

Çfarë është Emoji Kitchen❓

Emoji Kitchen është një projekt i mrekullueshëm i Gboard ⌨ i Google, i lëshuar në vitin 2020. Ai lejon përdoruesit e Android të dërgojnë ngjitëse emoji që kombinojnë automatikisht dy emoji ekzistues në një shprehje të re krijuese ( 📥Shkarko Gboard ).

🔺Hapja e ndërfaqes së hyrjes emoji do të ekzekutojë automatikisht funksionin Emoji Kitchen

Bazuar në Jennifer Daniel, Kryetarja e Nënkomitetit Emoji të Unicode, aktualisht ka mbi 30,000 ngjitëse që mund të krijohen nga Kuzhina Emoji, dhe secila prej tyre është krijuar në mënyrë krijuese që i befason njerëzit.

Për më tepër, Google riktheu edhe BlobMoji ! Ky emoji i lezetshëm në formë pike çamçakëzi është padyshim i pëlqyer nga shumë njerëz! Nëse nuk dini vërtet për këto 'gummies' të verdha, mund t'i referoheni faqes së detajeve të platformës 'BlobMoji' .

🔺Disa dizajne të BlobMoji në Kuzhina Emoji

Me pak fjalë, ju nuk mund ta humbisni këtë funksion të mrekullueshëm!

Si të përdorni Emoji Kitchen❓

Kuzhina Emoji është e disponueshme vetëm për Gboard të Android, kështu që nëse jeni përdorues i iOS, na vjen keq t'ju themi se nuk mund ta përdorni Emoji Kitchen në pajisjet tuaja Apple dhe Google nuk ka zbuluar asgjë rreth Emoji Kitchen për përdoruesit e Apple😢.

Por nëse ndodh që jeni përdorues i Android dhe keni të instaluar edhe Gboard në pajisjen tuaj, atëherë urime🤗! Vetëm disa hapa për të kombinuar emoji-t që ju pëlqejnë!

1. Hapni aplikacionin e mesazheve dhe trokitni lehtë në shiritin e tekstit për të shfaqur Gboard.

2. Prekni ikonën e emoji në pjesën e poshtme majtas.

3. Zgjidhni një emoji dhe filloni ta 'gatitni' në Kuzhinën Emoji🍳!

Kuzhina Emoji jo vetëm që mund të zgjedhë një emoji dhe më pas të bëjë lidhje për t'ju sugjeruar emoji të ndërlidhura, por gjithashtu mund të zgjedhë 2 emoji të rastësishme për të bërë një kombinim.

Dhe këtu janë tre raste në lidhje me të:

 • Kombinimi i 2 emoji-ve të ndryshëm.
 • Ju thjesht mund të zgjidhni 2 emoji të ndryshëm për të bërë një përzierje kuzhine emoji. Me përjashtim të kategorive 'Njerëz' dhe 'Flamuj' dhe nënkategorinë 'duart', pothuajse të gjitha kategoritë kanë emoji që mund të grumbullohen përmes veçorisë Emoji Kitchen.

 • Kombinimi i 2 Emoji-ve të njëjta.
 • Dhe me siguri mund të bëni 2 emoji të njëjta të kombinuara për të bërë një ngjitëse emoji të theksuar, ashtu si imazhi më poshtë.

 • Sillni BlobMoji!
 • Sa i përket përzierjes speciale të blobmoji, kjo ka nevojë për disa truke të vogla😉. Ju duhet të kombinoni një emoji të rastësishëm me xixat '✨' ose shkopin magjik '🪄' për të bërë një ngjitëse të adhurueshme blobmoji.

Këtu duhet t'i kushtoni vëmendje se ka vetëm aplikacione të numërueshme të përputhshme me Emoji Kitchen, si p.sh.

 • Mesazhet e Google
 • WhatsApp
 • Telegrami
 • Cicëroj
 • Instagram
 • Facebook Messenger
 • Sinjali
 • Teksti Tani
 • LinkedIn

Disa përditësime të fundit në lidhje me veçorinë emoji të Gboard

Së fundmi, Google publikoi një përditësim të Gboard-it të tyre, dhe ka diçka të re në lidhje me të🆕.

Së pari, Gboard tani mund të 'Emojify' automatikisht mesazhet e përdoruesve. Pasi të keni futur një emoji në tekstin tuaj, thjesht mund të prekni butonin e shkopit🪄 në rreshtin e sugjerimeve për ta ndryshuar automatikisht në një mesazh tjetër "Emojified". Kjo mund të dekorojë tekstet tuaja ose të ndihmojë marrësin që të kuptojë më mirë mesazhin tuaj💡.

🖼️krediti: 9to5google.com

Për më tepër, Emoji Kitchen është dizajnuar një grup i ri ngjitësash për përzierjen e emoji-ve për vjeshtën e artë dhe disa përzierje emoji në lidhje me Halloween.

🔺Shihemi vitin tjetër, verë!

Ne mund të kemi veçorinë tonë të përzierjes së emoji-ve në të ardhmen⁉️

Këtu ka pak thashetheme rreth planifikimit të ardhshëm të EmojiAll tonë🤫. Ekipi ynë është duke punuar në një përmbajtje të re rreth emoji mashup bazuar në algoritmin AI, dhe unë i kam shkuar fshehurazi ekipit të zhvillimit dhe i kam hedhur një sy imazhit të mostrës, është me të vërtetë... Imagjinative🌈 (dhe pak rrëqethëse👻 ). Në përgjithësi, nuk mund të them më shumë për këtë 🤐... Thjesht mezi pres përditësimin zyrtar për këtë funksion të ri në EmojiAll tonë!