emoji ♍ Virgo svg png

” kuptimi: virgjëresha Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji: Kopje

  • 2.2+

    iOS Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows Kërkesat minimale të ekranit

Kuptimi dhe Përshkrimi

Korniza e butonit vjollcë ka një simbol të bardhë të organeve gjenitale të femrave. Shtë një Virgjëreshë në dymbëdhjetë konstelacione (23 gusht - 22 shtator). Ajo përfaqëson kujdes, ndrojtje, qetësi dhe mprehtësi. Përdoret gjithashtu për të përfaqësuar konstelacionin e virgjër në astronomi. Në lidhje me të janë konstelacionet plotësuese të tij ♓️ Peshqit, yjet, 👩 gruaja, 🔭 teleskopi.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji është virgjëresha, lidhet me vajzë, virgjëresha, virgjëreshë, zodiak, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🛑 Simbole" - " Zodiak".

aktuale është një Emoji bazë pa simbole të variantit dhe ka dy sekuenca të ndryshimit të Emoji që i korrespondojnë asaj: ♍️ (stili emoji, duke shfaqur simbole shumëngjyrëshe në shumicën e platformave të reja) dhe ♍︎ (stili i tekstit, shfaqja e simboleve bardh e zi në disa platforma të vjetra).

Shembuj dhe Përdorim

🔸 këmbëngulin në ndjekjen e përsosmërisë së tyre, ata janë kritikë dhe hezitojnë të jetojnë. Konstelacioni i saj më i mirë çiftëzues është: ♉️ Demi dhe ric Bricjapi.


🔸 (264D) + stil emoji (FE0F) = ♍️ (264D FE0F)
🔸 (264D) + stili i tekstit (FE0E) = ♍︎ (264D FE0E)

Emoji Tabela / Tabela e Trendit

Tabela

Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-11-04 - 2023-10-22
Koha e azhurnimit: 2023-10-31 17:34:00 UTC
Në 2017 dhe 2020, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

Informata Themelore

Emoji:
Emer i shkurter: virgjëresha
Emri i Apple: Virgo
Codepoint: U+264D Kopje
Kod i shkurter: :virgo: Kopje
dhjetor: ALT+9805
Versioni i unikodeve: 1.1 (1993-06)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🛑 Simbole
Nënkategoritë: ♈ Zodiak
Keywords: vajzë | virgjëresha | virgjëreshë | zodiak

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

Tema Relative

Kombinim dhe Zhargon

Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Azerbaixhani qız
Persiane برج سنبله
Bullgarisht зодиакален знак дева
Malajzisht Virgo
Sërbisht девица у хороскопу
Hungarisht szűz csillagjegy
Arabe العذراء
Kroate astrološki znak djevice
Çekisht panna
Hindisht कन्या