funksion Menuja

Kategoritë

lëkurë-ton

hair-style

gjini

Version

✅ (2705) kuptim: shenja e zgjedhjes e bardhë e trashë

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji: Kopje
  • 5.1+

    iOS Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows Kërkesat minimale të ekranit

📚Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një buton i shenjës së kontrollit. Ka një tik-tak të bardhë në kutinë e gjelbër. Ka edhe stile të kuqe në platforma të tjera, që do të thotë "e saktë" ose "e përfunduar". Përdoret më së shumti në listat e detyrave dhe listat e blerjeve për të treguar përfundimin e detyrave. Emojis ngjashme: ✔️ dhe ☑️. ☑️ do të thotë sende të papërfunduara dhe që do të zgjidhen. që lidhet me të nuk është përfunduar, është e gabuar, 👌 OK, 🙆 është e saktë.


Kuptimi i simbolit emoji është shenja e zgjedhjes e bardhë e trashë, lidhet me shenja e zgjedhjes e bardhë e trashë, shenjë, zgjedhje, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🛑 Simbole" - "☑️ tjetri-simbol".

🌈Shembuj dhe Përdorim

🔸 Qëllimi i 2020: të marrë një patentë shoferi ; blerjen e një automjeti off-rrugor ; të prindërve për të përzënë në një turne vetë-ngarje .
🔸 Tenxhere e nxehtë e mbrëmjes së sotme 🍲 , më lejoni të shoh se çfarë po mungon: "Roll Beef * 2 ☑️ Roll Qengji Chaoshan Beef Ball ……"
🔸 Nuk mund t'i kuptoja idetë e saj, por kisha një ndjenjë që ajo mund të ishte e drejtë> .


🔸 Twitter:
🔸 Youtube:
🔸 Instagram:

📊Tabela / Tabela e Trendit

Tabela

Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

✅ (2705) Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës | emojiall.com 100 75 50 25 0 2017 2018 2019 2020 2021
Diapazoni i datës: 2016-04-10 - 2021-04-04
Koha e azhurnimit: 2021-04-08 18:32:36 UTC

📰Informata Themelore

Emoji:
Emer i shkurter: shenja e zgjedhjes e bardhë e trashë
Emri i Apple: Check Mark
Codepoint: U+2705
Kod i shkurter: :white_check_mark:
dhjetor: ALT+9989
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🛑 Simbole
Nënkategoritë: ☑️ tjetri-simbol
Keywords: shenja e zgjedhjes e bardhë e trashë | shenjë | zgjedhje

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

📖Tema Relative

🎨Kombinim dhe Zhargon

Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Anglisht check mark button
Bullgarisht Удебелена бяла отметка
Hungarisht vastag fehér pipa
Rumanisht buton de bifă
Kineze e thjeshtuar 勾号按钮
Gjermanisht weißes Häkchen
Sllovene gumb s kljukico
Arabe ‫علامة تحديد بيضاء
Malajzisht butang tanda rait
Hollandeze knop voor vinkje