emoji 🇨🇦 flag: Canada svg png

🇨🇦” kuptimi: flamur: Kanada Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🇨🇦 Kopje

  • 8.3+

    iOS 🇨🇦Kërkesat minimale të ekranit

  • 5.0+

    Android 🇨🇦Kërkesat minimale të ekranit

🇨🇦Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është flamuri i Kanadasë, i njohur gjithashtu si Flamuri i Fletës së Rrapit . Flamuri përbëhet nga e kuqja dhe e bardha nga e majta në të djathtë. E kuqja në të dy anët përfaqëson Oqeanin Atlantik dhe Paqësor, dhe sheshi i bardhë simbolizon territorin e gjerë të Kanadasë. Një fletë e kuqe panje me 11 qoshe është pikturuar në qendër. 11 qoshet përfaqësojnë 7 provincat dhe 4 shtetet autonome të Kanadasë. Pema e panjeve është pema kombëtare e Kanadasë dhe një simbol i kombit kanadez. Ajo shfaqet si CA në disa platforma. Në përgjithësi do të thotë Kanada, kanadeze ose brenda Kanadasë, dhe kryeqyteti i saj është Otava.
🇨🇦 është Emoji i flamurit të një vendi / rajoni, dhe kuptimi i tij është flamur: Kanada. Emoji 🇨🇦 përbëhet nga dy shkronja treguese rajonale, përkatësisht 🇨 dhe 🇦. Kodi me 2 shkronja i vendit / rajonit për Kanada është CA, kështu që shkronjat që korrespondojnë me dy shkronjat e rajonit janë C dhe A. 🇨🇦 shfaqet si një flamur i tërë në shumicën e platformave dhe si një simbol me dy shkronja në disa platforma.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

🇨🇦 (CA) = 🇨 (C) + 🇦 (A)


Kuptimi i simbolit emoji 🇨🇦 është flamur: Kanada, lidhet me flamur, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🏁 Flamuj" - "🇬🇧 Flamur Shteti dhe Rajoni".

Wikipedia: 🇨🇦 Flamuri i Kanadasë
Flamuri kombëtar i Kanadasë, shpesh i njohur me emrin "Gjethi i Panjes", dhe l'Unifolié, është një flamur i kuq me një katror të bardhë në mes, dhe në qendër ka një gjeth panje në mes. Adoptimi i tij më 1965 shënoi herën e parë që një flamur kombëtar u adoptua zyrtarisht dhe zëvendësoi Flamurin e Unionit. Më 1964, Kryeministri i Kanadasë Lester B. Pearson caktoi një komitet që të zgjidhte çështjen e flamurit (në atë kohë Kanada përdorte Flamurin e Unionit ), duke filluar një debat të gjërë për ndryshimin e flamurit. Nga tri zgjidhje, dizajni me gjethin e panjes nga George F. G. Stanley u zgjodh. Flamuri pati paraqitjen e parë më 15 shkurt, 1965; kjo ditë sot festohet çdo vit si Dita Kombëtare E Flamurit të Kanadasë 🔗 Flamuri i Kanadasë
🌐: علم كندا, Kanada bayrağı, Национално знаме на Канада, Zastava Kanade, Kanadská vlajka, Canadas flag, Flagge Kanadas, Σημαία του Καναδά, Flag of Canada, Bandera de Canadá, Kanada lipp, پرچم کانادا, Kanadan lippu, Drapeau du Canada, דגל קנדה, कनाडा का ध्वज, Zastava Kanade, Kanada zászlaja, Bendera Kanada, Bandiera del Canada, カナダの国旗, კანადის დროშა, Канада туы, 캐나다의 국기, Kanados vėliava, Kanādas karogs, Bendera Kanada, Vlag van Canada, Canadas flagg, Flaga Kanady, Bandeira do Canadá, Drapelul Canadei, Флаг Канады, Vlajka Kanady, Zastava Kanade, Застава Канаде, Kanadas flagga, ธงชาติแคนาดา, Kanada bayrağı, Прапор Канади, Quốc kỳ Canada, 加拿大國旗.

🇨🇦Shembuj dhe Përdorim

🔸 Heroina e Vampire Diaries 🧛♀️ është 🇨🇦 kanadez. Pranimi i BE u shty, në pritje të bisedimeve me Kanadanë.


🔸 🇨🇦: Kanada Kodi Ndërkombëtar i Telefonimit: +1 🔗 Domeni i Nivelit të Lartë: .ca

📖Njohuri të Zgjatura

Vendi 🇨🇦 CA - Canada (Kanada)
Kryeqytet Ottawa (Otava)
Zona (km katror) 9,984,670
Popullatë 37,058,856
Monedhë CAD - Dollar
Gjuhët
  • en-CA - English (Canada)
  • fr-CA - French (Canada)
  • iu - Inuktitut
Kontinent NA - North America (Amerika e Veriut)
Fqinjët 🇺🇸 (US SHBA)

🇨🇦Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🇨🇦Tabela

🇨🇦Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-12-02 - 2023-11-26
Koha e azhurnimit: 2023-12-01 17:34:05 UTC
🇨🇦dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të rritet.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🇨🇦Informata Themelore

Emoji: 🇨🇦
Emer i shkurter: flamur: Kanada
Codepoint: U+1F1E8 1F1E6 Kopje
dhjetor: ALT+127464 ALT+127462
Versioni i unikodeve: Asnje
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🏁 Flamuj
Nënkategoritë: 🇬🇧 Flamur Shteti dhe Rajoni
Keywords: flamur

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🇨🇦Kombinim dhe Zhargon

🇨🇦Më shumë gjuhë