emoji 🇨🇳 flag: China svg png

🇨🇳” kuptimi: flamur: Kinë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🇨🇳 Kopje

 • 2.2+

  iOS 🇨🇳Kërkesat minimale të ekranit

 • 5.0+

  Android 🇨🇳Kërkesat minimale të ekranit

🇨🇳Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është flamuri kombëtar i Republikës Popullore të Kinës, i quajtur gjithashtu flamuri i kuq me pesë yje. Në flamurin e kuq, ka katër yje të vegjël me pesë cepa të grumbulluara rreth një ylli të madh me pesë cepa which , i cili shfaqet si CN në disa platforma. Në përgjithësi do të thotë Kinë, Kineze ose brenda Kinës, dhe kryeqyteti i saj është Pekini.
🇨🇳 është Emoji i flamurit të një vendi / rajoni, dhe kuptimi i tij është flamur: Kinë. Emoji 🇨🇳 përbëhet nga dy shkronja treguese rajonale, përkatësisht 🇨 dhe 🇳. Kodi me 2 shkronja i vendit / rajonit për Kinë është CN, kështu që shkronjat që korrespondojnë me dy shkronjat e rajonit janë C dhe N. 🇨🇳 shfaqet si një flamur i tërë në shumicën e platformave dhe si një simbol me dy shkronja në disa platforma.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

🇨🇳 (CN) = 🇨 (C) + 🇳 (N)


Kuptimi i simbolit emoji 🇨🇳 është flamur: Kinë, lidhet me flamur, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🏁 Flamujt" - "🇬🇧 vend-flag".

Wikipedia: 🇨🇳 Flamuri i Republikës Popullore të Kinës
Flamuri Kombëtar i Republikës Popullore të Kinës është flamur i kuq me 5 yje, raporti i gjatësinë me gjerësinë është është 3 me 2. Ngjyra e kuqe e flamurit është simbol i revolucionit. 5 yjet pesëkëndëshe janë të verdhë, 4 yje të vogla që drejtojnë një maje të tyre yllit të madh në qendër simbolizojnë solidaritetin e madh të popullit revolucionar nën udhëheqjen e PK të Kinës. 🔗 Flamuri i Republikës Popullore të Kinës
🌐: علم جمهورية الصين الشعبية, Çin bayrağı, Национално знаме на Китайската народна република, চীনের জাতীয় পতাকা, Zastava Kine, Vlajka Čínské lidové republiky, Folkerepublikken Kinas flag, Flagge der Volksrepublik China, Σημαία της Λαϊκής Δημοκρατίας της Κίνας, Flag of China, Bandera de la República Popular China, Hiina Rahvavabariigi lipp, پرچم چین, Kiinan kansantasavallan lippu, Drapeau de la république populaire de Chine, דגל הרפובליקה העממית של סין, पीपल्स रिपब्लिक ओफ़ चायना का ध्वज, Zastava Kine, Kína zászlaja, Bendera Republik Rakyat Tiongkok, Bandiera della Repubblica Popolare Cinese, 中華人民共和国の国旗, ჩინეთის დროშა, 중화인민공화국의 국기, Kinijos Liaudies Respublikos vėliava, Ķīnas Tautas Republikas karogs, Bendera Republik Rakyat China, Vlag van de Volksrepubliek China, Folkerepublikken Kinas flagg, Flaga Chińskiej Republiki Ludowej, Bandeira da China, Drapelul Chinei, Флаг Китая, Vlajka Číny, Застава Кине, Kinas flagga, ธงชาติจีน, Çin bayrağı, Прапор КНР, Quốc kỳ Cộng hòa Nhân dân Trung Hoa, 中华人民共和国国旗.

🇨🇳Shembuj dhe Përdorim

🔸 Kina 🇨🇳 është një nga vendet më të vjetra dhe misterioze në botë. Ka një histori mijëra vjeçare.
🔸 Kam udhëtuar në Kinë year vitin e kaluar. Peizazhi atje është shumë i bukur dhe njerëzit janë shumë miqësorë. Kjo makinë është bërë në Kinë 🇨🇳.


🔸 🇨🇳: Kinë Kodi Ndërkombëtar i Telefonimit: +86 🔗 Domeni i Nivelit të Lartë: .cn

📖Njohuri të Zgjatura

Vendi 🇨🇳 CN - China (Kinë)
Kryeqytet Beijing (Pekin)
Zona (km katror) 9,596,960
Popullatë 1,392,730,000
Monedha CNY - Yuan Renminbi (Juan Renminbi)
Gjuhët
 • zh-CN - Chinese (China)
 • yue - Yue Chinese (Kinezisht yue)
 • wuu - Wu Chinese (Kineze Wu)
 • dta - Daur
 • ug - Uighur (Ujgur)
 • za - Zhuang
Kontinent AS - Asia (Azia)
Fqinjët

🇨🇳Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🇨🇳Tabela

🇨🇳Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-06-03 - 2023-05-28
Koha e azhurnimit: 2023-06-01 17:33:30 UTC
🇨🇳dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të rritet.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.Në vitin 2018, trendi i shkallës së popullaritetit të tij filloi të rritet.

🇨🇳Informata Themelore

Emoji: 🇨🇳
Emer i shkurter: flamur: Kinë
Emri i Apple: Flag of China
Codepoint: U+1F1E8 1F1F3 Kopje
Kod i shkurter: :cn: Kopje
dhjetor: ALT+127464 ALT+127475
Versioni i unikodeve: Asnje
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🏁 Flamujt
Nënkategoritë: 🇬🇧 vend-flag
Keywords: flamur

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🇨🇳Kombinim dhe Zhargon

🇨🇳Më shumë gjuhë