emoji 🇰🇳 flag: St. Kitts & Nevis svg png

🇰🇳” kuptimi: flamur: Shën-Kits dhe Nevis Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🇰🇳 Kopje

  • 8.3+

    iOS 🇰🇳Kërkesat minimale të ekranit

  • 5.0+

    Android 🇰🇳Kërkesat minimale të ekranit

🇰🇳Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është flamuri i Federatës së Saint Kitts dhe Nevis. Këndet e sipërme të majtë dhe të djathtë të flamurit janë dy trekëndësha të barabartë dhe simetrik; e majta e sipërme është e gjelbër dhe e djathta e poshtme është e kuqe, që simbolizon rilindjen e tokës dhe vendit. Një brez i zi me një kufi të verdhë shkon nga këndi i poshtëm i majtë në këndin e sipërm të djathtë. Midis tyre, e verdha simbolizon rrezet e diellit <☀️, dhe e zeza simbolizon garën kryesore të kombit ishull. Dy yje të bardha me pesë cepa ize simbolizojnë Saint Kitts dhe Nevis. Shfaqet si KN në disa platforma. Federata e Saint Kitts dhe Nevis, shkurtuar si Saint Kitts and Knee State, është një shtet ishull federal i përbërë nga Saint Kitts dhe Nevis. Kryeqyteti i saj është Basseterre.
🇰🇳 është Emoji i flamurit të një vendi / rajoni, dhe kuptimi i tij është flamur: Sh&euml;n-Kits dhe Nevis. Emoji 🇰🇳 përbëhet nga dy shkronja treguese rajonale, përkatësisht 🇰 dhe 🇳. Kodi me 2 shkronja i vendit / rajonit për Sh&euml;n-Kits dhe Nevis është KN, kështu që shkronjat që korrespondojnë me dy shkronjat e rajonit janë K dhe N. 🇰🇳 shfaqet si një flamur i tërë në shumicën e platformave dhe si një simbol me dy shkronja në disa platforma.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

🇰🇳 (KN) = 🇰 (K) + 🇳 (N)


Kuptimi i simbolit emoji 🇰🇳 është flamur: Shën-Kits dhe Nevis, lidhet me flamur, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🏁 Flamujt" - "🇬🇧 vend-flag".

Wikipedia: 🇰🇳 Flamuri i Saint Kits dhe Nevis
Flamuri i Saint Kits dhe Nevis u adoptua më 19 shtator, 1983. Ai ishte fitues i një konkursi lokal. Flamuri përbëhet nga ngjyrat Pan-Afrikane, megjithëse zyrtarisht ngjyrat kanë kuptime tjera:: Gjelbër — tokat e pjellshme të vendit; Kuq — mundimi i popullit nga skllavëria e kolonializmi e deri tek pavarsia; Verdhë — ndriçimi e diellit gjatë gjithë vitit; Zezë — trashëgimia Afrikane; Yjet e bardha — shpresa dhe liria. 🔗 Flamuri i Saint Kits dhe Nevis
🌐: علم سانت كيتس ونيفيس, Национално знаме на Сейнт Китс и Невис, Zastava Svetog Kristofora i Nevisa, Vlajka Svatého Kryštofa a Nevisu, Saint Kitts og Nevis' flag, Flagge von St. Kitts und Nevis, Σημαία του Αγίου Χριστόφορου και Νέβις, Flag of Saint Kitts and Nevis, Bandera de San Cristóbal y Nieves, Saint Kittsi ja Nevise lipp, پرچم سنت کیتس و نویس, Saint Kitts ja Nevisin lippu, Drapeau de Saint-Christophe-et-Niévès, דגל סנט קיטס ונוויס, सेंट किट्स और नेविस का ध्वज, Zastava Svetog Kristofora i Nevisa, Saint Kitts és Nevis zászlaja, Bendera Saint Kitts dan Nevis, Bandiera di Saint Kitts e Nevis, セントクリストファー・ネイビスの国旗, 세인트키츠 네비스의 국기, Sent Kitso ir Nevio vėliava, Sentkitsas un Nevisas karogs, Vlag van Saint Kitts en Nevis, Saint Kitts og Nevis' flagg, Flaga Saint Kitts i Nevis, Bandeira de São Cristóvão e Nevis, Флаг Сент-Китса и Невиса, Vlajka Svätého Krištofa a Nevisu, Застава Сент Китса и Невиса, Saint Kitts och Nevis flagga, ธงชาติเซนต์คิตส์และเนวิส, Saint Kitts ve Nevis bayrağı, Прапор Сент-Кіттс і Невісу, Quốc kỳ Saint Kitts và Nevis, 聖克里斯多福及尼維斯國旗.

🇰🇳Shembuj dhe Përdorim

🔸 Dy ishujt kryesorë të Shën Kitts dhe Nevis 🇰🇳 janë të dy ishuj vol vullkanikë. Mirësevini në atdheun tim 🇰🇳 !


🔸 🇰🇳: Shën-Kits dhe Nevis Kodi Ndërkombëtar i Telefonimit: +1-869 🔗 Domeni i Nivelit të Lartë: .kn

📖Njohuri të Zgjatura

Vendi 🇰🇳 KN - Saint Kitts and Nevis (Shën-Kits dhe Nevis)
Kryeqytet Basseterre
Zona (km katror) 261
Popullatë 52,441
Monedha XCD - Dollar
Gjuhët en-KN
Kontinent NA - North America (Amerika e Veriut)
Fqinjët

🇰🇳Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🇰🇳Tabela

🇰🇳Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🇰🇳Informata Themelore

Emoji: 🇰🇳
Emer i shkurter: flamur: Shën-Kits dhe Nevis
Emri i Apple: Flag of Saint Kitts & Nevis
Codepoint: U+1F1F0 1F1F3 Kopje
dhjetor: ALT+127472 ALT+127475
Versioni i unikodeve: Asnje
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🏁 Flamujt
Nënkategoritë: 🇬🇧 vend-flag
Keywords: flamur

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🇰🇳Tema Relative

🇰🇳Kombinim dhe Zhargon