emoji 🌰 chestnut svg png

🌰” kuptimi: lajthi Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🌰 Kopje

  • 5.1+

    iOS 🌰Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🌰Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🌰Kërkesat minimale të ekranit

🌰Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një gështenjë në formë rënie nga Kina. Në përgjithësi përfaqëson frytin e gështenjës së bimës ekonomike.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🌰 është lajthi, lidhet me pemë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🥬 Perime".

Wikipedia: 🌰 Castanea

🌰Shembuj dhe Përdorim

🔸 Në dimër, më pëlqen të rri para furrës me familjen time dhe të bisedoj ndërsa ha 🌰 gështenja.
🔸 Gështenjat 🌰 janë arra me më pak yndyrë dhe më pak kalori. Gështenjat janë të pasura me karbohidrate dhe fibra.

🌰Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🌰Tabela

🌰Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-12-02 - 2023-11-26
Koha e azhurnimit: 2023-12-01 18:07:57 UTC
🌰dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të rritet.Në vitin 2020-06, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.Në vitin 2019, trendi i shkallës së popullaritetit të tij filloi të rritet.

🌰Informata Themelore

Emoji: 🌰
Emer i shkurter: lajthi
Emri i Apple: Chestnut
Codepoint: U+1F330 Kopje
Kod i shkurter: :chestnut: Kopje
dhjetor: ALT+127792
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🥬 Perime
Keywords: lajthi | pemë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🌰Kombinim dhe Zhargon

🌰Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Kineze Tradicionale🌰 栗子
Kineze e thjeshtuar🌰 栗子
Persiane🌰 فندق
Vietnameze🌰 hạt dẻ
Indoneziane🌰 kastanye
Koreane🌰
Bullgarisht🌰 кестен
Japonisht🌰 くり
Çekisht🌰 kaštan
Italisht🌰 castagna