emoji 🌸 cherry blossom svg png

🌸” kuptimi: lule qershie Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🌸 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🌸Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🌸Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🌸Kërkesat minimale të ekranit

🌸Kuptimi dhe Përshkrimi

Një lule qershi rozë me pesë petale. Ajo ka lindur në Kinë dhe është shumë e njohur në Japoni. Zakonisht i referohet vetë lules, e cila është lulja e qershisë dhe përdoret shpesh për të shprehur romancë, dashuri dhe shpresë.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🌸 është lule qershie, lidhet me lule, lulëzim, pemë, qershi, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🐵 Kafshë dhe Natyrë" - "🌹 Lule".

🌸Shembuj dhe Përdorim

🔸 Rikugien në Japoni është vendi piktoresk më i mirë për lulet e qershisë, dhe ka shumë turistë çdo vit.
🔸 Qershia orientale është në lulëzimin e plotë. 🌸

🌸Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🌸Tabela

🌸Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-11-25 - 2023-11-19
Koha e azhurnimit: 2023-11-25 18:08:27 UTC
🌸dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji është rritur në një nivel të ri.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🌸Informata Themelore

Emoji: 🌸
Emer i shkurter: lule qershie
Emri i Apple: Cherry Blossom
Codepoint: U+1F338 Kopje
Kod i shkurter: :cherry_blossom: Kopje
dhjetor: ALT+127800
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🐵 Kafshë dhe Natyrë
Nënkategoritë: 🌹 Lule
Keywords: lule | lule qershie | lulëzim | pemë | qershi

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🌸Kombinim dhe Zhargon

🌸Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Turqisht🌸 kiraz çiçeği
Norvegjeze Bokmål🌸 kirsebærblomst
Daneze🌸 kirsebærblomst
Suedisht🌸 körsbärsblomma
Bosnjake🌸 cvijet višnje
Rusisht🌸 цветок вишни
Sërbisht🌸 цвет трешње
Hollandeze🌸 kersenbloesem
Malajzisht🌸 bunga sakura
Kroate🌸 trešnjin cvijet