emoji 🍊 tangerine svg png

🍊” kuptimi: mandarinë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🍊 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🍊Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🍊Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🍊Kërkesat minimale të ekranit

🍊Kuptimi dhe Përshkrimi

Një portokalli e rrumbullakët portokalli ose e artë.
🍊në përgjithësi do të thotë se mandarina, një frut i ëmbël dhe i thartë. Megjithatë, ky emoji ka një kuptim të veçantë në Kinë, si një mënyrë qesharake për të treguar lezbike. Emoji të ngjashme: 🧃🍹🍸🍋🍑

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🍊 është mandarinë, lidhet me bimë, frutë, mandarinë, portokall, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim & Pije" - "🍅 ushqim-fruta".

🍊Shembuj dhe Përdorim

🔸 Nëna ime më tha të ha më shumë portokalle 🍊 sepse portokallet janë të pasura me vitaminë C dhe mund të rrisin rezistencën e trupit.
🔸 Kishim aq shumë prej nesh sa gjithçka që morëm ishte një mandarinë 🍊 dhe çorape.

🍊Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🍊Tabela

🍊Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-06-03 - 2023-05-28
Koha e azhurnimit: 2023-06-01 18:08:22 UTC
🍊dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka pësuar disa ndryshime të mëdha.Në vitin 2022-11, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🍊Informata Themelore

Emoji: 🍊
Emer i shkurter: mandarinë
Emri i Apple: Tangerine
Codepoint: U+1F34A Kopje
Kod i shkurter: :tangerine: Kopje
dhjetor: ALT+127818
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim & Pije
Nënkategoritë: 🍅 ushqim-fruta
Keywords: bimë | frutë | mandarinë | portokall

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🍊Kombinim dhe Zhargon

🍊Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Tajlandez🍊 ส้ม
Koreane🍊
Anglisht🍊 tangerine
Bosnjake🍊 mandarina
Norvegjeze Bokmål🍊 mandarin
Vietnameze🍊 quýt
Kineze Tradicionale🍊 橘子
Finlandeze🍊 mandariini
Hollandeze🍊 mandarijn
Kineze e thjeshtuar🍊 橘子