emoji 🍌 banana svg png

🍌” kuptimi: banane Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🍌 Kopje

  • 5.1+

    iOS 🍌Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🍌Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🍌Kërkesat minimale të ekranit

🍌Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një banane gjysmë e qëruar. Entshtë i përkulur dhe i deformuar. Në përgjithësi do të thotë një frut tropikal si banania, dhe gjithashtu do të thotë sjellja e ngrënies së një bananeje, dhe nganjëherë ka edhe ndonjë kuptim seksual.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🍌 është banane, lidhet me frutë, pemë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🍅 Frutë".

Wikipedia: 🍌 Banania
Banania është një fryt me tul të butë dhe të ëmbël, e paketuar në lëkurën e saj të verdhë, banania është një frut i mrekullueshëm që mund të haset gjatë gjithë vitit. Druri i bananes rritet deri në 10 m lartësi dhe i përket familjes së orkidesë. Ky frut kremoz të ëmbël dhe i pasur me vitamina, është një nga më të preferuarit për të gjitha grupmoshat, nga bebet deri te pleqtë. 🔗 Banania
🌐: موز, Banan, Банан (плод), কলা, Banana, Banán, Banan, Μπανάνα, Banana, Banana, Banaan, موز, Banaani, Banane, בננה (פרי), केला, Banán, Pisang, Banana, バナナ, Банан, 바나나, Banāni, Pisang, ငှက်ပျော, Banaan (vrucht), Banan, Banan (owoc), Banana, Banană, Банан, Banán, Banana, Банана, Banan, กล้วย, Muz, Банан (плід), Chuối, 香蕉.

🍌Shembuj dhe Përdorim

🔸 Rekomandohet të mos hani banane të kalbura 🍌 sepse ka shumë toksina.
🔸 Kamioni mbante një ngarkesë banane.

🍌Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🍌Tabela

🍌Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-11-25 - 2023-11-19
Koha e azhurnimit: 2023-11-25 18:10:22 UTC
🍌dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka pësuar disa ndryshime të mëdha.Në vitin 2018-09 Dhe 2021-11, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2021 dhe 2022, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🍌Informata Themelore

Emoji: 🍌
Emer i shkurter: banane
Emri i Apple: Banana
Codepoint: U+1F34C Kopje
Kod i shkurter: :banana: Kopje
dhjetor: ALT+127820
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🍅 Frutë
Keywords: banane | frutë | pemë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🍌Tema Relative

🍌Kombinim dhe Zhargon

🍌Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Persiane🍌 موز
Ukrahinase🍌 банан
Norvegjeze Bokmål🍌 banan
Hebraike🍌 בננה
Bengalisht🍌 কলা
Malajzisht🍌 pisang
Frengjisht🍌 banane
Finlandeze🍌 banaani
Hollandeze🍌 banaan
Hindisht🍌 केला, फल