emoji 🍎 red apple svg png

🍎” kuptimi: mollë e kuqe Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🍎 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🍎Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🍎Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🍎Kërkesat minimale të ekranit

🍎Kuptimi dhe Përshkrimi

Një mollë e kuqe e ndezur. Në përgjithësi u referohet frutave të tilla si molla, dhe gjithashtu përdoret zakonisht për të përfaqësuar markat dhe telefonat celularë të Apple. Si ajo ashtu edhe apple molla e gjelbër mund të përfaqësojnë mollën, por varietetet e tyre janë të ndryshme. Ndonjëherë molla e gjelbër përfaqëson edhe mollën e papjekur.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🍎 është mollë e kuqe, lidhet me bimë, e kuqe, frutë, mollë, mollë e kuqe, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🍅 Frutë".

Wikipedia: 🍎 Molla
Molla (Malus domestica) është një bimë frutore që i përket familjes Rosaceae. Ajo është një nga bimët e kultivuara frutore më të njohura. 🔗 Molla
🌐: تفاح, Alma (meyvə), Ябълка, আপেল, Jabuka, Jablko, Æble, Kulturapfel#Früchte, Μήλο, Apple, Manzana, Õun, سیب, Tarhaomenapuu, Pomme, תפוח, सेब, Pitoma jabuka, Apel, Mela, リンゴ, Алма, 사과, Obuolys, Ābols, Epal, ပန်းသီး, Appel (vrucht), Eple, Jabłko, Maçã, Măr, Яблоко, Jablko, Jabolko, Јабука, Äpple, แอปเปิล, Elma, Яблуко, Táo tây, 苹果.

🍎Shembuj dhe Përdorim

🔸 Borëbardhës i ra të fikët pasi hëngri mollën helmuese të shtrigës. Për fat të mirë, ajo u shpëtua nga princi i cili u shfaq më vonë.
🔸 A ka shije ndryshe nga mollët e kuqe? 🍎

🍎Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🍎Tabela

🍎Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-11-25 - 2023-11-19
Koha e azhurnimit: 2023-11-25 18:10:34 UTC
🍎dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të rritet.Në vitin 2018-05,2018-07 Dhe 2020-11, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2017 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.Në vitin 2019, trendi i shkallës së popullaritetit të tij filloi të rritet.

🍎Informata Themelore

Emoji: 🍎
Emer i shkurter: mollë e kuqe
Emri i Apple: Red Apple
Codepoint: U+1F34E Kopje
Kod i shkurter: :apple: Kopje
dhjetor: ALT+127822
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🍅 Frutë
Keywords: bimë | e kuqe | frutë | mollë | mollë e kuqe

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🍎Kombinim dhe Zhargon

🍎Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Koreane🍎 빨간 사과
Burmanisht🍎 ပန်းသီးအနီ
Frengjisht🍎 pomme rouge
Japonisht🍎 赤リンゴ
Anglisht🍎 red apple
Greqisht🍎 κόκκινο μήλο
Turqisht🍎 kırmızı elma
Kineze e thjeshtuar🍎 红苹果
Italisht🍎 mela rossa
Vietnameze🍎 táo đỏ