emoji 🍏 green apple svg png

🍏” kuptimi: mollë jeshile Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🍏 Kopje

  • 5.1+

    iOS 🍏Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🍏Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🍏Kërkesat minimale të ekranit

🍏Kuptimi dhe Përshkrimi

Një mollë e gjelbër e ndritshme. Në përgjithësi u referohet frutave të tilla si molla, dhe gjithashtu përdoret zakonisht për të përfaqësuar markat dhe telefonat celularë të Apple. Si ajo ashtu edhe apple molla e kuqe mund të përfaqësojnë mollën, por varietetet e tyre janë të ndryshme. Ndonjëherë molla e gjelbër përfaqëson edhe mollën e papjekur.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🍏 është mollë jeshile, lidhet me bimë, frutë, jeshile, mollë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🍅 Frutë".

Wikipedia: 🍏 Molla
Molla (Malus domestica) është një bimë frutore që i përket familjes Rosaceae. Ajo është një nga bimët e kultivuara frutore më të njohura. 🔗 Molla
🌐: تفاح, Alma (meyvə), Ябълка, আপেল, Jabuka, Jablko, Æble, Kulturapfel#Früchte, Μήλο, Apple, Manzana, Õun, سیب, Tarhaomenapuu, Pomme, תפוח, सेब, Pitoma jabuka, Apel, Mela, リンゴ, Алма, 사과, Obuolys, Ābols, Epal, ပန်းသီး, Appel (vrucht), Eple, Jabłko, Maçã, Măr, Яблоко, Jablko, Jabolko, Јабука, Äpple, แอปเปิล, Elma, Яблуко, Táo tây, 苹果.

🍏Shembuj dhe Përdorim

🔸 Më pëlqen uthulla e mollës ... shumë, kjo më bën të bukur dhe të shëndetshme.
🔸 Dhe pastaj zakonisht vendos disa shkopinj kanelle për dukje dhe e shërbej me copa xhenxhefili dhe me mollë jeshile 🍏 të prera në feta.

🍏Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🍏Tabela

🍏Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-11-25 - 2023-11-19
Koha e azhurnimit: 2023-11-25 18:10:39 UTC
🍏dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i përgjithshëm i këtij emoji është rritur dhe më pas është ulur.Në vitin 2021-04 Dhe 2022-12, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🍏Informata Themelore

Emoji: 🍏
Emer i shkurter: mollë jeshile
Emri i Apple: Green Apple
Codepoint: U+1F34F Kopje
Kod i shkurter: :green_apple: Kopje
dhjetor: ALT+127823
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🍅 Frutë
Keywords: bimë | frutë | jeshile | mollë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🍏Kombinim dhe Zhargon

🍏Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Portugeze, Ndërkombëtare🍏 maçã verde
Ukrahinase🍏 зелене яблуко
Greqisht🍏 πράσινο μήλο
Italisht🍏 mela verde
Kroate🍏 zelena jabuka
Turqisht🍏 yeşil elma
Hollandeze🍏 groene appel
Japonisht🍏 青リンゴ
Persiane🍏 سیب سبز
Rumanisht🍏 măr verde