emoji 🍓 strawberry svg png

🍓” kuptimi: luleshtrydhe Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🍓 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🍓Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🍓Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🍓Kërkesat minimale të ekranit

🍓Kuptimi dhe Përshkrimi

Një luleshtrydhe e kuqe me shumë fara të vogla në sipërfaqe. Në përgjithësi do të thotë luleshtrydhe, një frut i shijshëm dhe gjithashtu mund të nënkuptojë ndjenjë të ëmbël.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🍓 është luleshtrydhe, lidhet me bimë, frutë, kokërr, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🍅 Frutë".

Wikipedia: 🍓 Luleshtrydhja
Luleshtrydhja është një frut dhe ka vitamina C, E. Ka vetëm 37 kcalori për çdo 100 gramë. Por të mirat ushqyese të frutit të bukur nuk mbarojnë këtu. Luleshtrydhja ka kalcium, hekur, potas dhe ka një sasi të ulët sode. Parandalon vështirësitë kardiake, bën mirë për grykën, aneminë dhe artritin. Luleshtydhja eshte vleresuar gjeresisht per aromen e saj karakakteristike, ngjyren e kuqe, cilesine e lengut dhe embelsine e saj 🔗 Luleshtrydhja
🌐: Jagoda, Jahoda, Jordbær (frugt), Strawberry, توت‌فرنگی, Fraise, תות שדה, Fragola, Dâu tây.

🍓Shembuj dhe Përdorim

🔸 🍓 Zemër, së shpejti do të kthehem nga biznesi.
🔸 Tani kush do të dëshironte një daiquiri luleshtrydhe?

🍓Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🍓Tabela

🍓Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-11-25 - 2023-11-19
Koha e azhurnimit: 2023-11-25 18:11:02 UTC
🍓dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i përgjithshëm i këtij emoji është rritur dhe më pas është ulur.Në 2017 dhe 2018, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🍓Informata Themelore

Emoji: 🍓
Emer i shkurter: luleshtrydhe
Emri i Apple: Strawberry
Codepoint: U+1F353 Kopje
Kod i shkurter: :strawberry: Kopje
dhjetor: ALT+127827
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🍅 Frutë
Keywords: bimë | frutë | kokërr | luleshtrydhe

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🍓Kombinim dhe Zhargon

🍓Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Persiane🍓 توت‌فرنگی
Burmanisht🍓 စတော်ဘယ်ရီ
Frengjisht🍓 fraise
Finlandeze🍓 mansikka
Ukrahinase🍓 полуниця
Koreane🍓 딸기
Hebraike🍓 תות שדה
Daneze🍓 jordbær
Norvegjeze Bokmål🍓 jordbær
Sërbisht🍓 јагода