emoji 🍜 steaming bowl svg png

🍜” kuptimi: kupë me avull Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🍜 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🍜Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🍜Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🍜Kërkesat minimale të ekranit

🍜Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një tas me ramen, dhe një palë shkopinj zunë disa petë të avulluara. Zakonisht do të thotë makarona të tilla si ramen ose petë të ziera dhe përdoret gjithashtu për të kuptuar të hani petë.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🍜 është kupë me avull, lidhet me kupë, kupë me avull, makarona, me avull, ramen, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🍚 Ushqim Aziatik".

🍜Shembuj dhe Përdorim

🔸 Ramen 🍜 në Menya Itto në Tokio, Japoni 🇯🇵 është shumë i shijshëm, dhe shumë njerëz bëjnë radhë për ta ngrënë çdo ditë.
🔸 Ai thotë se kjo është një mënyrë për të krijuar marrëdhënie sepse ajo që mund t'i bashkojë njerëzit më mirë sesa një tas i nxehtë me supë aming.

🍜Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🍜Tabela

🍜Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🍜Informata Themelore

Emoji: 🍜
Emer i shkurter: kupë me avull
Emri i Apple: Steaming Bowl
Codepoint: U+1F35C Kopje
Kod i shkurter: :ramen: Kopje
dhjetor: ALT+127836
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🍚 Ushqim Aziatik
Keywords: kupë | kupë me avull | makarona | me avull | ramen

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🍜Kombinim dhe Zhargon

🍜Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Kineze e thjeshtuar🍜 面条
Koreane🍜 국수
Japonisht🍜 ラーメン
Tajlandez🍜 ราเมน
Kineze Tradicionale🍜 湯麵
Vietnameze🍜 bát mì
Rusisht🍜 лапша
Anglisht🍜 steaming bowl
Indoneziane🍜 mangkuk mengepul
Frengjisht🍜 bol fumant