emoji 🍠 roasted sweet potato svg png

🍠” kuptimi: patate e ëmbël e pjekur Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🍠 Kopje

  • 5.1+

    iOS 🍠Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🍠Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🍠Kërkesat minimale të ekranit

🍠Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një patate e ëmbël e pjekur e prerë me kore kafe ose vjollcë dhe mish të ndritshëm portokalli. Zakonisht do të thotë patate të ëmbla të pjekura si vakt, por gjithashtu mund të përdoret si term i përgjithshëm për patatet e ëmbla si kulturë ushqimore.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🍠 është patate e ëmbël e pjekur, lidhet me e ëmbël, e pjekur, patate, patate e ëmbël e pjekur, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🍚 Ushqim Aziatik".

Wikipedia: 🍠 Patatja e ëmbël

🍠Shembuj dhe Përdorim

🔸 Patatet e ëmbla të pjekura absolutely janë absolutisht të shijshme, dhe njerëzit e moshuar kanë ndjenja të ndryshme për të.
🔸 Ose mund të keni një patate të ëmbël të nxehtë dhe të pjekur.
🔸 Në hyrjen e parkut, depoja e pasagjerëve dhe kështu me radhë, panë që pjekja e pikës së shitjes së patates së ëmbël para pjekjes, blerësi të ishte i vazhdueshëm. 🍠

🍠Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🍠Tabela

🍠Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-12-02 - 2023-11-26
Koha e azhurnimit: 2023-12-01 18:12:47 UTC
🍠dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka pësuar disa ndryshime të mëdha.Në 2018 dhe 2022, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🍠Informata Themelore

Emoji: 🍠
Emer i shkurter: patate e ëmbël e pjekur
Emri i Apple: Roasted Sweet Potato
Codepoint: U+1F360 Kopje
Kod i shkurter: :sweet_potato: Kopje
dhjetor: ALT+127840
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🍚 Ushqim Aziatik
Keywords: e ëmbël | e pjekur | patate | patate e ëmbël e pjekur

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🍠Kombinim dhe Zhargon

🍠Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Kineze e thjeshtuar🍠 烤红薯
Koreane🍠 고구마
Vietnameze🍠 khoai lang nướng
Hollandeze🍠 gepofte zoete aardappel
Tajlandez🍠 มันเผา
Kineze Tradicionale🍠 烤地瓜
Japonisht🍠 焼き芋
Greqisht🍠 ψητή γλυκοπατάτα
Indoneziane🍠 ubi panggang
Frengjisht🍠 patate douce