emoji 🍳 cooking svg png

🍳” kuptimi: gatim Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🍳 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🍳Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🍳Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🍳Kërkesat minimale të ekranit

🍳Kuptimi dhe Përshkrimi

Ka një vezë të skuqur në tigan, ose është duke u skuqur. Në përgjithësi do të thotë vezë të skuqura, duke bërë mëngjes ose duke gatuar. Mund t'i referohet gjithashtu enëve të gatimit të tilla si tiganët.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🍳 është gatim, lidhet me skuqje, tigan, vezë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim & Pije" - "🍕 ushqimet e përgatitur".

🍳Shembuj dhe Përdorim

🔸 Një mëngjes i mirë 🍳🥪🥛 është një fillim i mirë për sot.
🔸 Cila është metoda më e mirë e gatimit të viçit?

🍳Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🍳Tabela

🍳Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🍳Informata Themelore

Emoji: 🍳
Emer i shkurter: gatim
Emri i Apple: Cooking
Codepoint: U+1F373 Kopje
Kod i shkurter: :egg: Kopje
dhjetor: ALT+127859
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim & Pije
Nënkategoritë: 🍕 ushqimet e përgatitur
Keywords: gatim | skuqje | tigan | vezë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🍳Kombinim dhe Zhargon

🍳Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Sllovene🍳 kuhanje
Vietnameze🍳 nấu ăn
Tajlandez🍳 ทำอาหาร
Bullgarisht🍳 готвене
Bengalisht🍳 রান্না করা
Kineze Tradicionale🍳 煎蛋
Anglisht🍳 cooking
Koreane🍳 프라이팬
Hungarisht🍳 sütés-főzés
Kineze e thjeshtuar🍳 煎蛋