emoji 🎁 wrapped gift svg png

🎁” kuptimi: dhuratë e mbështjellë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🎁 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🎁Kërkesat minimale të ekranit

  • +

    Android 🎁Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🎁Kërkesat minimale të ekranit

🎁Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një kuti dhuratë e artë me shirita, disa platforma tregohen me blu. Zakonisht do të thotë Krishtlindje ose festa të tjera dhe gjithashtu mund të nënkuptojë dhurata, bekime, surpriza dhe dhurata.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🎁 është dhuratë e mbështjellë, lidhet me dhuratë, dhuratë e mbështjellë, festë, kuti, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Aktivitetet" - "🎈 ngjarje".

🎁Shembuj dhe Përdorim

🔸 Çdo Krishtlindje, unë i gjej dhuratat e mia nën pemën e Krishtlindjes. 🎄🎁😝
🔸 Ne insistojmë që t'i pranoni këto dhurata🎁.

🎁Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🎁Tabela

🎁Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-06-03 - 2023-05-28
Koha e azhurnimit: 2023-06-02 17:03:04 UTC
🎁dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të rritet.Në vitin 2021-01,2021-12 Dhe 2022-12, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.Në vitin 2019, trendi i shkallës së popullaritetit të tij filloi të rritet.

🎁Informata Themelore

Emoji: 🎁
Emer i shkurter: dhuratë e mbështjellë
Emri i Apple: Present
Codepoint: U+1F381 Kopje
Kod i shkurter: :gift: Kopje
dhjetor: ALT+127873
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: ⚽ Aktivitetet
Nënkategoritë: 🎈 ngjarje
Keywords: dhuratë | dhuratë e mbështjellë | festë | kuti

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🎁Kombinim dhe Zhargon

🎁Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Vietnameze🎁 gói quà
Koreane🎁 선물
Kineze e thjeshtuar🎁 礼物
Rumanisht🎁 cadou împachetat
Sllovake🎁 zabalený darček
Kineze Tradicionale🎁 禮物
Turqisht🎁 paketlenmiş hediye
Ukrahinase🎁 подарунок
Hungarisht🎁 becsomagolt ajándék
Polonisht🎁 zapakowany prezent