funksion Menuja

Kategoritë

lëkurë-ton

hair-style

gjini

Version

🎇 (1F387) 🎇kuptim: xixëllimë

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🎇 Kopje
  • 2.2+

    iOS 🎇Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🎇Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🎇Kërkesat minimale të ekranit

📚Kuptimi dhe Përshkrimi

🎇 Ky është një shkop zanash ose shkop zjarri. Përdoret kryesisht për të shprehur festime ose momente të lumtura.


Kuptimi i simbolit emoji 🎇 është xixëllimë, lidhet me festë, festim, fishekzjarrë, xixëllimë, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Aktivitetet" - "🎈 ngjarje".

🌈Shembuj dhe Përdorim

🔸 Festival Festivali vjetor i fishekzjarrëve në Japoni 🎇 është kaq i bukur, dhe është pranë Tokyo Sky Tree.
🔸 Qytetet e mëdha kanë shfaqje të mëdha dhe spektakolare të fishekzjarreve.


🔸 Twitter: 🎇
🔸 Youtube: 🎇
🔸 Instagram: 🎇

📊Tabela / Tabela e Trendit

🎇Tabela

🎇Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🎇 (1F387) Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës | emojiall.com 100 75 50 25 0 2017 2018 2019 2020 2021
Diapazoni i datës: 2016-04-03 - 2021-03-28
Koha e azhurnimit: 2021-04-02 17:07:42 UTC

📰Informata Themelore

Emoji: 🎇
Emer i shkurter: xixëllimë
Emri i Apple: Firework Sparkler
Codepoint: U+1F387
Kod i shkurter: :sparkler:
dhjetor: ALT+127879
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: ⚽ Aktivitetet
Nënkategoritë: 🎈 ngjarje
Keywords: festë | festim | fishekzjarrë | xixëllimë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🎨Kombinim dhe Zhargon

🎇Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Malajzisht🎇 mercun
Kineze Tradicionale🎇 煙花
Kineze e thjeshtuar🎇 烟花
Greqisht🎇 αστράκι
Hollandeze🎇 sterretje
Turqisht🎇 fişek
Tajlandez🎇 ดอกไม้ไฟ
Anglisht🎇 sparkler
Koreane🎇 불꽃
Persiane🎇 فشفشه