emoji 🎒 backpack svg png

🎒” kuptimi: çantë shkolle Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🎒 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🎒Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🎒Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🎒Kërkesat minimale të ekranit

🎒Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një çantë shkollore, e njohur edhe si çantë shpine. Në përgjithësi përdoret nga studentët. Në varësi të platformës, stili dhe ngjyra janë të ndryshme. Çanta e shkollës zakonisht është e pajisur me libra shkollorë, shkrimi, laptop, bento, etj. Në përgjithësi nënkupton çanta shkollore, dhe gjithashtu mund të nënkuptojë studentë, duke shkuar në shkollë, shkollë dhe duke qenë i zënë me punë.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🎒 është çantë shkolle, lidhet me çantë, çantë shkolle, çantë shpine, shkollë, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Objektet" - "👖 veshje".

Wikipedia: 🎒 Çanta shkollore
Çanta shkollore zakonisht është një trastë (çantë) katërkëndëshe prej lëkure, tekstili, etj. që mbyllet nga sipër, me dorezë dhe/ose me rripa, dhe që shërben për të mbajtur me vete libra e sende të tjera. Rripi është i vendosur, në aso mënyre që të varet në supe a të kalojë diagonalisht trupin, me çantën e varur drejtpërdrejt nga supet, prapa krahëve ose anash. Ato përdoren tradicionalisht për mbajtjen e librave, fletoreve dhe mjeteve tjera mësimore. 🔗 Çanta shkollore
🌐: حقيبة مدرسية, Satchel, Schulranzen, Satchel, Cartable, 学生鞄, 책가방, Boekentas, Школьный ранец, 书包.

🎒Shembuj dhe Përdorim

🔸 Para se të shkoni në shëtitje, është më mirë të sillni një çantë shpine që mund të mbajë sende të nevojshme si ushqim, ujë and dhe peshqirë.
🔸 Ron u zhyt në çantën e tij 🎒 për orarin e tij.

🎒Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🎒Tabela

🎒Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🎒Informata Themelore

Emoji: 🎒
Emer i shkurter: çantë shkolle
Emri i Apple: Backpack
Codepoint: U+1F392 Kopje
Kod i shkurter: :school_satchel: Kopje
dhjetor: ALT+127890
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: ⌚ Objektet
Nënkategoritë: 👖 veshje
Keywords: çantë | çantë shkolle | çantë shpine | shkollë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🎒Kombinim dhe Zhargon

🎒Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Filipinase🎒 backpack na pang-eskwela
Kineze e thjeshtuar🎒 书包
Sllovake🎒 školský batoh
Vietnameze🎒 ba lô đi học
Tajlandez🎒 เป้นักเรียน
Çekisht🎒 školní batoh
Ukrahinase🎒 шкільний рюкзак
Indoneziane🎒 tas sekolah
Kineze Tradicionale🎒 書包
Hungarisht🎒 iskolatáska