emoji 🎣 fishing pole svg png

🎣” kuptimi: grep Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🎣 Kopje

  • 5.1+

    iOS 🎣Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🎣Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🎣Kërkesat minimale të ekranit

🎣Kuptimi dhe Përshkrimi

Një peshk blu 🐟 u kap në fund të një shufre peshkimi. Peshku dukej se ishte i rëndë dhe shufra ishte përkulur fort. Ngjyra e peshkut në imazhe të ndryshme të platformës është e ndryshme, të tilla si peshku i kuq dhe peshku argjend.
Do të thotë peshkim, peshkim në det 🌊 dhe aktivitete të tjera të ngjashme. Në Kinë, kjo gjithashtu mund të nënkuptojë kapje , dhe nganjëherë do të thotë që dikush bën qëllimisht diçka. Konsumatorët kinezë gjithashtu e përdorin atë 🎣 për të treguar që burrat dhe gratë përdorin diçka për të tërhequr njëri-tjetrin në karrem, në mënyrë që njëri-tjetri të plotësojë nevojat e tyre dhe të arrijë qëllimet e tyre. Për shkak se kjo sjellje është si peshkimi, përdorimi i karremit për të tërhequr peshqit në karrem, dhe më në fund vendosni peshqit në thes.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🎣 është grep, lidhet me peshk, shkop, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Aktivitetet" - "🏀 sport".

🎣Shembuj dhe Përdorim

🔸 Moti është i mirë, pse të mos shkoni të peshkoni me miqtë tuaj? Ju mund të dërgoni një mesazh në grupin e bisedës: "Kushdo që dëshiron të shkojë për peshkim 🎣 ? Eja me mua!"
🔸 Epo, të paktën ajo më dha shtyllën time të peshkimit ... kështu që unë nuk do të vdes nga uria.

🎣Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🎣Tabela

🎣Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🎣Informata Themelore

Emoji: 🎣
Emer i shkurter: grep
Emri i Apple: Fishing Pole and Fish
Codepoint: U+1F3A3 Kopje
Kod i shkurter: :fishing_pole_and_fish: Kopje
dhjetor: ALT+127907
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: ⚽ Aktivitetet
Nënkategoritë: 🏀 sport
Keywords: grep | peshk | shkop

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🎣Kombinim dhe Zhargon

🎣Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Finlandeze🎣 onkivapa
Indoneziane🎣 tongkat pancing
Daneze🎣 fiskestang
Hungarisht🎣 horgászbot
Greqisht🎣 καλάμι ψαρέματος
Arabe🎣 صنارة صيد
Kineze Tradicionale🎣 釣魚
Anglisht🎣 fishing pole
Gjermanisht🎣 Angel mit Fisch
Vietnameze🎣 cần câu cá