emoji 🏀 basketball svg png

🏀” kuptimi: basketboll Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🏀 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🏀Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🏀Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🏀Kërkesat minimale të ekranit

🏀Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një basketboll me vija të zeza në topin portokalli. Ka edhe hoop basketbolli në platforma të tilla si HTC, Au Kddi dhe Mozilla. Do të thotë gjithashtu basketbollistë, duke luajtur basketboll, NBA dhe sporte. 🇺🇸 Shoqata Kombëtare e Basketbollit Amerikan referohet si NBA, dhe 🇨🇳 Shoqata e Basketbollit Kinë referohet si CBA. Emoji të ngjashëm: ⛹‍♂ ⛹‍♀

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🏀 është basketboll, lidhet me kosh, top, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Aktivitetet" - "🏀 sport".

Wikipedia: 🏀 Basketbolli
Basketbolli është një lloj sporti me top që luhet në mes të dy ekipeve me nga 5 lojtar secila skuader. Qëllim i lojës është që lojtarët, (basketbollistët) të fusin më shpesh topin në koshin e ekipit kundërshtar duke mos thyer rregullat e lojes . Basketbolli është shpikur nga trajneri i universitetit të Kansas James Naismith. NBA është liga më e popullizuar të basketbollit në botë. Basketbolli është një sport ekip në të cilën dy ekipet e pesë lojtarëve të përpiqet të shënojnë pikë kundër njëri-tjetrit duke vendosur një top (me një diametër prej 45,7 cm) në një shtyllë 3,048m të lartë sipas rregullave të organizuara. Basketbolli është një nga sportet më të popullarizuara dhe të shikuara gjerësisht në botë. 🔗 Basketbolli
🌐: كرة السلة, Basketbol, Баскетбол, বাস্কেটবল, Košarka, Basketbal, Basketball, Basketball, Καλαθοσφαίριση, Basketball, Baloncesto, Korvpall, بسکتبال, Koripallo, Basket-ball, כדורסל, बास्केटबॉल, Košarka, Kosárlabda, Bola basket, Pallacanestro, バスケットボール, კალათბურთი, Баскетбол, 농구, Krepšinis, Basketbols, Bola keranjang, ဘတ်စကက်ဘော, Basketbal, Basketball, Koszykówka, Basquetebol, Baschet, Баскетбол, Basketbal, Košarka, Кошарка, Basket, บาสเกตบอล, Basketbol, Баскетбол, Bóng rổ, 篮球.

🏀Shembuj dhe Përdorim

🔸 Finalet e NBA do të fillojnë dhe unë jam më optimist për Golden State Warriors.
🔸 Yao Ming është basketbollisti im i preferuar🏀.

🏀Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🏀Tabela

🏀Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-05-27 - 2023-05-21
Koha e azhurnimit: 2023-05-26 17:11:53 UTC
🏀dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të rritet.Në vitin 2022-07, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.Në vitin 2019, trendi i shkallës së popullaritetit të tij filloi të rritet.

🏀Informata Themelore

Emoji: 🏀
Emer i shkurter: basketboll
Emri i Apple: Basketball
Codepoint: U+1F3C0 Kopje
Kod i shkurter: :basketball: Kopje
dhjetor: ALT+127936
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: ⚽ Aktivitetet
Nënkategoritë: 🏀 sport
Keywords: basketboll | kosh | top

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🏀Kombinim dhe Zhargon

🏀Më shumë gjuhë