emoji 🏍 motorcycle svg png

🏍” kuptimi: motoçikletë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🏍 Kopje

  • 9.1+

    iOS 🏍Kërkesat minimale të ekranit

  • 6.0.1+

    Android 🏍Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🏍Kërkesat minimale të ekranit

🏍Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një motor. Ka dy rrota dhe kuaj fuqi. Ngjyra dhe pamja e motoçikletave të shfaqura në secilën platformë janë të ndryshme. Ekziston edhe një kalorës që mban një përkrenare në motorët e shfaqur në platformat EmojiDex, Microsoft dhe LG. Në përgjithësi do të thotë motorë, sporte, gara dhe transport.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🏍 është motoçikletë, lidhet me garë, garim, motoçikletë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🚌 Udhëtimi & Vendet" - " transport terren".

🏍 aktuale është një Emoji bazë pa simbole të variantit dhe ka dy sekuenca të ndryshimit të Emoji që i korrespondojnë asaj: 🏍️ (stili emoji, duke shfaqur simbole shumëngjyrëshe në shumicën e platformave të reja) dhe 🏍︎ (stili i tekstit, shfaqja e simboleve bardh e zi në disa platforma të vjetra).

🔸 🏍 (1F3CD) Nuk ka asnjë version Emoji të këtij karakteri Unicode, që do të thotë se në shumicën e telefonave celularë ose sistemeve kompjuterike, personazhi mund të shfaqet vetëm në stilin e karaktereve të zezë dhe të bardhë, por në disa platforma të mira të pajtueshmërisë, ai ende mund të shfaq stilin e figurës me ngjyra. Organizata Unicode ende nuk e rekomandon përdorimin e saj si një simbol universal emoji.

🏍 (1F3CD) - i pakualifikuar Emoji, Shiko gjithashtu: 🏍️ (1F3CD FE0F) - plotësisht kualifikuar Emoji.

🏍Shembuj dhe Përdorim

🔸 Dreamndrra ime është të posedoj një motor Harley-Davidson. 🏍
🔸 Para autokolonës u paraprinë motoçikleta.🏍


🔸 🏍 (1F3CD) + stil emoji (FE0F) = 🏍️ (1F3CD FE0F)
🔸 🏍 (1F3CD) + stili i tekstit (FE0E) = 🏍︎ (1F3CD FE0E)

🏍Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🏍Tabela

🏍Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-04-01 - 2023-03-19
Koha e azhurnimit: 2023-03-26 17:28:33 UTC
🏍dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të rritet.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🏍Informata Themelore

Emoji: 🏍
Emer i shkurter: motoçikletë
Codepoint: U+1F3CD Kopje
dhjetor: ALT+127949
Versioni i unikodeve: 7.0 (2014-06-16)
Versioni Emoji: Asnje
Kategoritë: 🚌 Udhëtimi & Vendet
Nënkategoritë: ⛽ transport terren
Keywords: garë | garim | motoçikletë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🏍Tema Relative

🏍Kombinim dhe Zhargon

🏍Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Kineze e thjeshtuar🏍 摩托车
Tajlandez🏍 มอเตอร์ไซค์
Kineze Tradicionale🏍 機車
Çekisht🏍 motorka
Polonisht🏍 motocykl
Vietnameze🏍 xe máy
Anglisht🏍 motorcycle
Turqisht🏍 motosiklet
Italisht🏍 motocicletta
Rusisht🏍 мотоцикл