emoji 🏕 camping svg png

🏕” kuptimi: kamp Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🏕 Kopje

  • 9.1+

    iOS 🏕Kërkesat minimale të ekranit

  • 6.0.1+

    Android 🏕Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🏕Kërkesat minimale të ekranit

🏕Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një tendë portokalli-e kuqe ⛺️ e ndërtuar në qendër të hapësirës së gjelbër. Ekziston edhe një vend kampingu me pisha të gjelbërta 🌲 rreth tij. Bonfire 🔥 është shtuar në disa versione prodhues. Ka të bëjë me aktivitete në natyrë, pushime, kampe dhe të qenurit afër natyrës. Ndonjëherë përdoret për të shprehur dëshirën për një gjendje të rehatshme dhe të qetë në një jetë të ngarkuar. Emoji të ngjashëm : 👒 🏊 🧺 🌲 🦋

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🏕 është kamp, lidhet me , mund të gjendet në kategorinë emoji: "🚌 Udhëtime dhe Vende" - "🌋 Gjeografi".

🔸 🏕 (1F3D5) Nuk ka asnjë version Emoji të këtij karakteri Unicode, që do të thotë se në shumicën e telefonave celularë ose sistemeve kompjuterike, personazhi mund të shfaqet vetëm në stilin e karaktereve të zezë dhe të bardhë, por në disa platforma të mira të pajtueshmërisë, ai ende mund të shfaq stilin e figurës me ngjyra. Organizata Unicode ende nuk e rekomandon përdorimin e saj si një simbol universal emoji.

🏕 (1F3D5) - i pakualifikuar Emoji, Shiko gjithashtu: 🏕️ (1F3D5 FE0F) - plotësisht kualifikuar Emoji.

🏕 aktuale është një Emoji bazë pa simbole të variantit dhe ka dy sekuenca të ndryshimit të Emoji që i korrespondojnë asaj: 🏕️ (stili emoji, duke shfaqur simbole shumëngjyrëshe në shumicën e platformave të reja) dhe 🏕︎ (stili i tekstit, shfaqja e simboleve bardh e zi në disa platforma të vjetra).

🏕Shembuj dhe Përdorim

🔸 Këtë fundjavë do të sjellë tendat dhe Barbecue Grills dhe kampe Shko park bashku 🏕!
🔸 Pasi keni punuar jashtë orarit deri në mëngjes herët, ju u zgjatët dhe thatë: Kur mund të dal dhe të relaksohem? 🏕
🔸 Nëse nuk ju pëlqen të shkoni në kampe 🏕 , mund të thoni se kampingu nuk është filxhani juaj i çajit.


🔸 🏕 (1F3D5) + stil emoji (FE0F) = 🏕️ (1F3D5 FE0F)
🔸 🏕 (1F3D5) + stili i tekstit (FE0E) = 🏕︎ (1F3D5 FE0E)

🏕Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🏕Tabela

🏕Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🏕Informata Themelore

Emoji: 🏕
Emer i shkurter: kamp
Codepoint: U+1F3D5 Kopje
dhjetor: ALT+127957
Versioni i unikodeve: 7.0 (2014-06-16)
Versioni Emoji: Asnje
Kategoritë: 🚌 Udhëtime dhe Vende
Nënkategoritë: 🌋 Gjeografi
Keywords: kamp

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🏕Tema Relative

🏕Kombinim dhe Zhargon

🏕Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Koreane🏕 캠핑
Indoneziane🏕 berkemah
Kineze Tradicionale🏕 露營
Kineze e thjeshtuar🏕 露营
Arabe🏕 تخييم
Anglisht🏕 camping
Japonisht🏕 キャンプ
Portugeze, Ndërkombëtare🏕 acampamento
Rusisht🏕 кемпинг
Tajlandez🏕 ตั้งแคมป์