emoji 🏬 department store svg png

🏬” kuptimi: dyqan me shumë njësi Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🏬 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🏬Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🏬Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🏬Kërkesat minimale të ekranit

🏬Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një qendër tregtare ose ndërtesë dyqani me shumë tabela dhe dritare. Struktura dhe pamja e ndërtesës në secilën platformë janë të ndryshme. Fjala "SHITJE" shfaqet në platformën JoyPixels. Në përgjithësi do të thotë qendra tregtare, dhe gjithashtu mund të nënkuptojë 🛍 pazar, blerje dhe arkitekturë.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🏬 është dyqan me shumë njësi, lidhet me dyqan, dyqan me shumë njësi, ndërtesë, njësi, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🚌 Udhëtimi & Vendet" - "🏗️ Ndërtimi i vend".

🏬Shembuj dhe Përdorim

🔸 Supermark Supermarketi Wal-Mart është shumë i plotë dhe me kosto efektive, unë ju sugjeroj të shkoni atje për të bërë pazar.
🔸 Gjërat në një dyqan department zakonisht janë të garantuara nga cilësia. 🏬

🏬Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🏬Tabela

🏬Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🏬Informata Themelore

Emoji: 🏬
Emer i shkurter: dyqan me shumë njësi
Emri i Apple: Department Store
Codepoint: U+1F3EC Kopje
Kod i shkurter: :department_store: Kopje
dhjetor: ALT+127980
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🚌 Udhëtimi & Vendet
Nënkategoritë: 🏗️ Ndërtimi i vend
Keywords: dyqan | dyqan me shumë njësi | ndërtesë | njësi

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🏬Tema Relative

🏬Kombinim dhe Zhargon

🏬Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Koreane🏬 백화점
Kineze e thjeshtuar🏬 商场
Persiane🏬 فروشگاه بزرگ
Vietnameze🏬 cửa hàng bách hóa
Frengjisht🏬 grand magasin
Portugeze, Ndërkombëtare🏬 loja de departamentos
Kineze Tradicionale🏬 百貨公司
Turqisht🏬 çok katlı mağaza
Spanjisht🏬 grandes almacenes
Tajlandez🏬 ห้างสรรพสินค้า