emoji 🏽 medium skin tone svg png

🏽” kuptimi: nuancë lëkure zeshkane Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🏽 Kopje

  • 8.3+

    iOS 🏽Kërkesat minimale të ekranit

  • 7.0+

    Android 🏽Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🏽Kërkesat minimale të ekranit

🏽Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një shesh mesatar i errët, përfaqëson këtë ngjyrë të lëkurës ose këtë ngjyrë, përdoret posaçërisht për të ndihmuar dhe zbukuruar emoji të tjerë (emoji të pjesshëm të njeriut dhe trupit në kategorinë "Njeriu & Trupi"), zakonisht nuk përdoret si i pavarur emoji Por ndonjëherë mund të përdoret vetëm kur u referohemi thjesht ngjyrave.
Përmbajtja e mësipërme është e vështirë të kuptohet, këtu është një shembull, “ 🧑🏽 Si lindi ? Në kodimin unicode, në të vërtetë është 🧑 + 🏽 = 🧑🏽

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🏽 është nuancë lëkure zeshkane, lidhet me nuancë lëkure, nuancë lëkure zeshkane, tipi IV, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🏼 Ton i lëkurës dhe stili i flokëve" - "🏽 lëkurë-ton".

🏽 është një modifikues Emoji. Ekzistojnë 5 lloje të modifikuesve të tillë Emoji të tonit të lëkurës, përkatësisht: 🏻, 🏼, 🏽, 🏾, 🏿. Ata zakonisht nuk përdoren vetëm, por kombinohen me Emoji të tjerë (të quajtur: baza e modifikuesit Emoji) për të formuar një sekuencë të re të modifikuesit Emoji. Më poshtë janë shembuj të kombinimeve: Akoma: Një listë e të gjitha Emoji-ve që përmbajnë 🏽 (nuancë lëkure zeshkane) .

🏽Shembuj dhe Përdorim

🔸 Kur përdorni këtë emoji vetëm për të përfaqësuar një ngjyrë, mund të thoni kështu: "Ndërlidhësi është aq i fortë, sa të gjithë janë me këtë ngjyrë të lëkurës ... "
🔸 🏻🏼🏽🏾🏿 Mund të zgjidhni shkallën e rrezitjes.

🏽Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🏽Tabela

🏽Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🏽Informata Themelore

Emoji: 🏽
Emer i shkurter: nuancë lëkure zeshkane
Codepoint: U+1F3FD Kopje
dhjetor: ALT+127997
Versioni i unikodeve: 8.0 (2015-06-09)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🏼 Ton i lëkurës dhe stili i flokëve
Nënkategoritë: 🏽 lëkurë-ton
Keywords: nuancë lëkure | nuancë lëkure zeshkane | tipi IV

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🏽Kombinim dhe Zhargon

🏽Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Sllovene🏽 srednji ten kože
Arabe🏽 بشرة بلون معتدل
Persiane🏽 پوست طلایی
Çekisht🏽 střední odstín pleti
Indoneziane🏽 warna kulit sedang
Hebraike🏽 גוון עור בינוני
Kroate🏽 maslinasta boja kože
Gjermanisht🏽 mittlere Hautfarbe
Kineze Tradicionale🏽 淺褐皮膚
Portugeze, Ndërkombëtare🏽 pele morena