emoji 🐮 cow face svg png

🐮” kuptimi: fytyrë lope Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🐮 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🐮Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🐮Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🐮Kërkesat minimale të ekranit

🐮Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është koka e një lope, dhe raca e saj mund të ndryshojë në varësi të platformës.
🐮 zakonisht përdoret për t'iu referuar lopëve, qumështit ose viçit. Ose mund ta përdorni në tema të tilla si cowboy/cowgril, filma western🎦. Emoji të ngjashme: 🐄🥛🐂

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🐮 është fytyrë lope, lidhet me fytyrë, fytyrë lope, lopë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🐵 Kafshë dhe Natyrë" - "🐀 Mamifere".

Wikipedia: 🐮 Lopa
Lopa është një kafshë shtëpiake e cila prejardhjen e ka nga lopa e egër. Lopa njihet si nje kafshe mjaft punetore e cila nuk perton per asgje. Gjithashtu njihet si nje shofer i mire dhe mjaft i shpejte. U zbut nga njeriu për shkak të qumështit dhe mishit. Lopa shfaqet në lloje të ndryshme. Mashkulli i lopës quhet mëzat ose dem ndërsa mashkulli i tredhur i cili zakonisht përdoret nga njeriu si kafshë për tërheqje quhet ka, ndërsa i vogli i lopës quhet viç. Raca hollandeze e lopëve hollshtajn ne shumë vende te Evropës perëndimore përbën, deri në 44% të numrit te përgjithshëm te racave, te cilat ruhen për prodhimin e qumështit. Kemi Disa llojete Lopeve Sikurse : Bardh e zi , Ngjyrë kafe me të bardhë , Ngjyrë kafe , Lopa malore , Lope E egër etj. Perveq Formave ato kan dhe emra te dhen nga njerzit sikurse : Era , Erza , Erjona , Elmedina , Eronita etj. Keto lloje lope dhe me kesi lloje emra Duhen Te Ruhen sepse nga ato Fitoni Shume Gjera nevojtare. Në Kosovë këtë kafshë e kultivojnë më së shumti, pas tyre vie rritja e deleve. Galeria 🔗 Lopa
🌐: بقر, İnək, Домашно говедо, গরু, Domaće govedo, Tur domácí, Tamkvæg, Hausrind, Βους ο ταύρος, Cattle, Bos primigenius taurus, Veis, گاو, Nauta, Bos taurus, בקר הבית, गाय, Domaće govedo, Szarvasmarha, Sapi, Bos taurus, ウシ, ძროხა, Сиыр, , Naminis jautis, Liellops, Lembu, နွား, Rund, Storfe, Bydło domowe, Bos taurus, Vacă, Домашний бык, Tur domáci, Domače govedo, Domaće govedo, Nötkreatur, วัว, Sığır, Корова, Bò nhà, 家牛.

🐮Shembuj dhe Përdorim

🔸 A5 Kobe Strip Steak 🐮 kushton 350 dollarë amerikanë 💲. Ky çmim është shumë i shtrenjtë!
🔸 Në Indi the , lopa është një kafshë shenjtore sac .

🐮Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🐮Tabela

🐮Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-12-02 - 2023-11-19
Koha e azhurnimit: 2023-11-26 17:45:10 UTC
🐮dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji është rritur në një nivel të ri.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🐮Informata Themelore

Emoji: 🐮
Emer i shkurter: fytyrë lope
Emri i Apple: Cow Face
Codepoint: U+1F42E Kopje
Kod i shkurter: :cow: Kopje
dhjetor: ALT+128046
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🐵 Kafshë dhe Natyrë
Nënkategoritë: 🐀 Mamifere
Keywords: fytyrë | fytyrë lope | lopë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🐮Tema Relative

🐮Kombinim dhe Zhargon

🐮Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Kazak🐮 сиырдың беті
Gjeorgjisht🐮 ძროხის სახე
Kineze Tradicionale🐮 牛頭
Anglisht🐮 cow face
Koreane🐮 소 얼굴
Kineze e thjeshtuar🐮 奶牛头
Portugeze, Ndërkombëtare🐮 rosto de vaca
Japonisht🐮 牛の顔
Spanjisht🐮 cara de vaca
Indoneziane🐮 wajah sapi