emoji 👀 eyes svg png

👀” kuptimi: sytë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:👀 Kopje

  • 2.2+

    iOS 👀Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 👀Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 👀Kërkesat minimale të ekranit

👀Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një palë sy vizatimor që shikojnë majtas. Do të duket gjithashtu në mes në platformat Messenger, Softbank dhe Microsoft. Duket pak qesharake dhe mund të përdoret për të treguar mbikëqyrje, soditje, censurë dhe vëmendje, si dhe përgjim dhe pritje. Emoji të ngjashëm : 🕶 👁

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 👀 është sytë, lidhet me fytyrë, sy, sytë, trup, mund të gjendet në kategorinë emoji: "👌 Njerëzit & Trupi" - "👃 pjeset e trupit".

👀Shembuj dhe Përdorim

🔸 JB5 po vjen 👀
🔸 Ju mund të thoni atij që ju tashmë e peeped 👀.

👀Emoji Tabela / Tabela e Trendit

👀Tabela

👀Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-09-23 - 2023-09-10
Koha e azhurnimit: 2023-09-18 17:46:23 UTC
👀dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka treguar një rritje të valëzuar.Në vitin 2020-03 Dhe 2022-07, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

👀Informata Themelore

Emoji: 👀
Emer i shkurter: sytë
Emri i Apple: Eyes
Codepoint: U+1F440 Kopje
Kod i shkurter: :eyes: Kopje
dhjetor: ALT+128064
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 👌 Njerëzit & Trupi
Nënkategoritë: 👃 pjeset e trupit
Keywords: fytyrë | sy | sytë | trup

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

👀Kombinim dhe Zhargon

👀Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Hindisht👀 आँखें
Finlandeze👀 silmät
Daneze👀 øjne
Koreane👀 왕눈이 눈알
Ukrahinase👀 очі
Çekisht👀 oči
Norvegjeze Bokmål👀 øyne
Kineze Tradicionale👀 雙眼
Kineze e thjeshtuar👀 双眼
Rumanisht👀 doi ochi