emoji 👦 boy svg png

👦” kuptimi: djalë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:👦 Kopje

  • 2.2+

    iOS 👦Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 👦Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 👦Kërkesat minimale të ekranit

👦Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një djalë i vogël i qeshur, ai ka flokë të trashë. Në WhatsApp, flokët e tij janë kaçurrela, dhe në Facebook ai është një djalë i vogël me gojë të hapur dhe dhëmbë duke treguar një buzëqeshje të madhe. Ky emoji në përgjithësi i referohet një djali të vogël. Isshtë gjithashtu në dispozicion në ngjyra të ndryshme të flokëve dhe ngjyra të lëkurës: 👦 👦🏻 👦🏼 👦🏽 👦🏾 . Kjo është një version mashkull i 🧒 fëmijëve, dhe ka edhe një vajzë 👧. Emoji të ngjashëm : 👼 🚸 🍼 🚼 👶 .

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 👦 është djalë, lidhet me djalë, mashkull, mund të gjendet në kategorinë emoji: "👌 Njerëz dhe Trup" - "👦 Njerëz".

👦 është një bazë modifikuese Emoji, mund të përdoret si një Emoji e vetme dhe gjithashtu mund të kombinohet me modifikuesin Emoji të tonit të lëkurës për të formuar një Emoji të ri. Ekzistojnë 5 lloje të modifikuesve Emoji, përkatësisht: 🏻, 🏼, 🏽, 🏾, 🏿. 👦 është i kombinuar me këto modifikues Emoji të tonit të lëkurës për të formuar sekuenca të reja të modifikuesit Emoji. Më poshtë janë shembuj të kombinimit:
Wikipedia: 👦 Djali
Djali është krijese mashkullore njerëzore e moshës së re, e kundërta e vajzës që është krijesë njerëzore femërore e moshës së re. Vitet në të cilat djali kalon në burrë dallon varësisht nga shoqëria. Afërsisht kalimi i djalit në burrë ndodh rreth viteve të tetëmbëdhjeta të jetës, në kohën e adoleshencës 🔗 Djali
🌐: صبي, Oğlan, Момче, ছেলে, Chlapec, Dreng, Junge, Αγόρι, Boy, Nene, Poiss, پسر, Garçon, लड़का, Dječak, Fiú, Jaka, Ragazzo, 少年, 소년, Zēns, Jongen, Gutt, Chłopiec, Menino, Băiat, Мальчик, Chlapec, Дечак, Pojke, เด็กชาย, Oğlan, Хлопець, Con trai, 男孩.

👦Shembuj dhe Përdorim

🔸 Dua të jem fëmijë përgjithmonë. 👦
🔸 Kjo është një djalë i bukur 👦 dërrmuese zemrën time ❤️.

👦Emoji Tabela / Tabela e Trendit

👦Tabela

👦Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-12-02 - 2023-11-26
Koha e azhurnimit: 2023-12-02 17:58:51 UTC
Popullariteti i hershëm i emoji 👦 ishte shumë i ulët, pothuajse zero.dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të bjerë.Në vitin 2017-12-31, trendi i shkallës së popullaritetit të tij filloi të rritet.

👦Informata Themelore

Emoji: 👦
Emer i shkurter: djalë
Emri i Apple: Boy
Codepoint: U+1F466 Kopje
Kod i shkurter: :boy: Kopje
dhjetor: ALT+128102
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 👌 Njerëz dhe Trup
Nënkategoritë: 👦 Njerëz
Keywords: djalë | mashkull

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

👦Kombinim dhe Zhargon

👦Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Gjeorgjisht👦 ბიჭი
Kineze e thjeshtuar👦 男孩
Polonisht👦 chłopiec
Kineze Tradicionale👦 男孩
Greqisht👦 αγόρι
Bullgarisht👦 момче
Çekisht👦 chlapec
Ukrahinase👦 хлопчик
Hungarisht👦 fiú
Rusisht👦 мальчик