emoji 💍 ring svg png

💍” kuptimi: unazë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:💍 Kopje

  • 2.2+

    iOS 💍Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 💍Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 💍Kërkesat minimale të ekranit

💍Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një unazë argjendi vendosur me një perlë blu apo diamantë 💎. Në përgjithësi do të thotë një unazë diamanti, e cila mund të nënkuptojë fejesë, propozim martese, martesë, bizhuteri, partner.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 💍 është unazë, lidhet me diamant, romancë, unazë, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Objekte" - "👖 Veshje".

Wikipedia: 💍 Unazë

💍Shembuj dhe Përdorim

🔸 🎵 ashtë një natë e bukur që ne po kërkojmë diçka memece për të bërë. Hej zemer mendoj se dua te martohem me ty. 💍 ——Bruno Mars “Martohesh me Ju”
🔸 Ajo e lustroi unazën e saj 💍 derisa u bë përsëri me shkëlqim.

💍Emoji Tabela / Tabela e Trendit

💍Tabela

💍Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-12-02 - 2023-11-19
Koha e azhurnimit: 2023-11-28 17:21:12 UTC
💍dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji është rritur në një nivel të ri.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

💍Informata Themelore

Emoji: 💍
Emer i shkurter: unazë
Emri i Apple: Ring
Codepoint: U+1F48D Kopje
Kod i shkurter: :ring: Kopje
dhjetor: ALT+128141
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: ⌚ Objekte
Nënkategoritë: 👖 Veshje
Keywords: diamant | romancë | unazë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

💍Kombinim dhe Zhargon

💍Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Indoneziane💍 cincin
Turqisht💍 yüzük
Persiane💍 حلقه
Arabe💍 خاتم
Portugeze, Ndërkombëtare💍 anel
Bullgarisht💍 пръстен
Japonisht💍 指輪
Çekisht💍 prsten
Suedisht💍 ring
Tajlandez💍 แหวน