emoji 💏 kiss svg png

💏” kuptimi: puthje Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:💏 Kopje

  • 2.2+

    iOS 💏Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 💏Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 💏Kërkesat minimale të ekranit

💏Kuptimi dhe Përshkrimi

Dy njerëz po puthen ose po përgatiten të puthen, ata kanë dashuri gojë më gojë, të kuqe ose rozë në kokën 💗 , dhe vetëm një buzë e kuqe 👄 shfaqet në platformën HTC, që në përgjithësi do të thotë puthje, por gjithashtu mund të nënkuptojë edhe pasionante , gjëra romantike, të ëmbla. Ju mund të shihni 👩‍❤️‍💋‍👨 puthje: grua, burrë, 👨‍❤️‍💋‍👨 puthje: burrë, burrë, 👩‍❤️‍💋‍👩 puthje: grua, grua.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 💏 është puthje, lidhet me çift, romancë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "👌 Njerëz dhe Trup" - "👨‍👩‍👧‍👦 Familje dhe Çift".

💏 është një bazë modifikuese Emoji, mund të përdoret si një Emoji e vetme dhe gjithashtu mund të kombinohet me modifikuesin Emoji të tonit të lëkurës për të formuar një Emoji të ri. Ekzistojnë 5 lloje të modifikuesve Emoji, përkatësisht: 🏻, 🏼, 🏽, 🏾, 🏿. 💏 është i kombinuar me këto modifikues Emoji të tonit të lëkurës për të formuar sekuenca të reja të modifikuesit Emoji. Më poshtë janë shembuj të kombinimit:

💏Shembuj dhe Përdorim

🔸 Kur buzët prekin së bashku, është si karamele, sikur po vjen pranvera. 💏
🔸 Charlotte i dha Davidit një puthje dekorative .

💏Emoji Tabela / Tabela e Trendit

💏Tabela

💏Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-12-02 - 2023-11-19
Koha e azhurnimit: 2023-11-28 17:21:23 UTC
Popullariteti i hershëm i emoji 💏 ishte shumë i ulët, pothuajse zero.dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka pësuar disa ndryshime të mëdha.Në vitin 2017-12-24, trendi i shkallës së popullaritetit të tij filloi të rritet.

💏Informata Themelore

Emoji: 💏
Emer i shkurter: puthje
Emri i Apple: Man and Woman Kissing
Codepoint: U+1F48F Kopje
Kod i shkurter: :couplekiss: Kopje
dhjetor: ALT+128143
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 👌 Njerëz dhe Trup
Nënkategoritë: 👨‍👩‍👧‍👦 Familje dhe Çift
Keywords: çift | puthje | romancë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

💏Kombinim dhe Zhargon

💏Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Letonisht💏 skūpsts
Gjermanisht💏 sich küssendes Paar
Turqisht💏 öpücük
Frengjisht💏 bisou
Italisht💏 bacio tra coppia
Hindisht💏 चुंबन
Ukrahinase💏 чоловік і жінка, що цілуються
Sllovake💏 bozk
Rumanisht💏 sărut
Rusisht💏 поцелуй