emoji 💓 beating heart svg png

💓” kuptimi: zemër që rreh Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:💓 Kopje

  • 2.2+

    iOS 💓Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 💓Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 💓Kërkesat minimale të ekranit

💓Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një zemër e kuqe që rreh, e treguar si zemra rozë në platformat Apple, Samsung, OpenMoji. Kjo zakonisht do të thotë rrahje zemre, ajo gjithashtu mund të shprehë një simpati të fortë për njerëz ose gjëra, dhe mund të përdoret për të shprehur dashurinë, rrahje zemre, etj Related emojis: 💘 💝 💖 💗 💞 💕

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 💓 është zemër që rreh, lidhet me pulsim, rrahje, rrahje zemre, zemër, zemër që rreh, mund të gjendet në kategorinë emoji: "😂 Buzëqeshje & Emocione" - " zemra".

💓Shembuj dhe Përdorim

🔸 Më pëlqen të dëgjoj zemrën tënde duke rrahur për të fjetur. 💓
🔸 I nxituar, jo mjaft të rrjedhshëm, zemra ime rrahje vështirë 💓.

💓Emoji Tabela / Tabela e Trendit

💓Tabela

💓Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-09-16 - 2023-09-03
Koha e azhurnimit: 2023-09-12 17:23:18 UTC
💓dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të rritet.Në 2017 dhe 2018, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.Në vitin 2019, trendi i shkallës së popullaritetit të tij filloi të rritet.

💓Informata Themelore

Emoji: 💓
Emer i shkurter: zemër që rreh
Emri i Apple: Beating Heart
Codepoint: U+1F493 Kopje
Kod i shkurter: :heartbeat: Kopje
dhjetor: ALT+128147
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 😂 Buzëqeshje & Emocione
Nënkategoritë: ❤ zemra
Keywords: pulsim | rrahje | rrahje zemre | zemër | zemër që rreh

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

💓Kombinim dhe Zhargon

💓Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Finlandeze💓 sykkivä sydän
Bosnjake💓 srce koje kuca
Sllovene💓 utripajoče srce
Gjeorgjisht💓 მფეთქავი გული
Hungarisht💓 dobogó szív
Polonisht💓 bijące serce
Greqisht💓 καρδιά που χτυπά
Sërbisht💓 срце које куца
Norvegjeze Bokmål💓 bankende hjerte
Italisht💓 cuore che batte