emoji 💕 two hearts svg png

💕” kuptimi: dy zemra Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:💕 Kopje

  • 5.1+

    iOS 💕Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 💕Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 💕Kërkesat minimale të ekranit

💕Kuptimi dhe Përshkrimi

Këto janë dy zemra që stiviten lart e poshtë dhe shfaqen si zemra të kuqe në shumicën e platformave dhe si zemra rozë në platformat Apple, Samsung, Whatsapp dhe OpenMoji. Në përgjithësi do të thotë dashuri dhe ngrohtësi, dhe gjithashtu mund të nënkuptojë romancë, rozë, dashuri, si dhe humor të mirë. Vajzat veçanërisht pëlqejnë ta përdorin këtë emoji. Emoji të ngjashëm : 💘 💝 💗 💓 💞 💖

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 💕 është dy zemra, lidhet me dashuri, zemër, mund të gjendet në kategorinë emoji: "😂 Buzëqeshje dhe Emocion" - " Zemër".

💕Shembuj dhe Përdorim

🔸 Natën e mirë, mund të keni një ëndërr të mirë. 💕 💤
🔸 Jam shtatzënë 💕 ! Tani e tutje, familja jonë do të jetë tre veta.

💕Emoji Tabela / Tabela e Trendit

💕Tabela

💕Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-12-02 - 2023-11-19
Koha e azhurnimit: 2023-11-28 17:22:53 UTC
💕dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji është ulur, por kohët e fundit ka filluar të rritet.Në 2017 dhe 2018, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

💕Informata Themelore

Emoji: 💕
Emer i shkurter: dy zemra
Emri i Apple: Two Hearts
Codepoint: U+1F495 Kopje
Kod i shkurter: :two_hearts: Kopje
dhjetor: ALT+128149
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 😂 Buzëqeshje dhe Emocion
Nënkategoritë: ❤ Zemër
Keywords: dashuri | dy zemra | zemër

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

💕Kombinim dhe Zhargon

💕Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Norvegjeze Bokmål💕 to hjerter
Letonisht💕 divas sirdis
Greqisht💕 δύο καρδιές
Hungarisht💕 két szív
Kroate💕 dva srca
Italisht💕 due cuori
Azerbaixhani💕 iki ürək
Persiane💕 دو قلب
Rumanisht💕 două inimioare
Sërbisht💕 два срца