emoji 💚 green heart svg png

💚” kuptimi: zemër jeshile Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:💚 Kopje

  • 2.2+

    iOS 💚Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 💚Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 💚Kërkesat minimale të ekranit

💚Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një zemër e gjelbër. Ka disa përmbajtje dhe tjetërsim, siç janë ndjenjat e miqësisë së një zotëri, mund të përdoren gjithashtu për të shprehur xhelozi dhe emocione të tjera. E gjelbra përfaqëson fshehjen, paqen dhe qetësinë. Mund të shprehë gjithashtu dashuri të fshehtë, dashuri nëntokësore dhe dashuri të pavullnetshme. Tani ky emoji shpesh do të thotë vegetables perime organike dhe plants bimë jeshile. Emoji Faqet: 🧡 💛 💙 💜 🤎 🖤 🤍

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 💚 është zemër jeshile, lidhet me jeshile, zemër, mund të gjendet në kategorinë emoji: "😂 Buzëqeshje dhe Emocion" - " Zemër".

💚Shembuj dhe Përdorim

🔸 Groups Grupet mjedisore thonë se numri i ditëve të qarta po rritet.
🔸 Ajo është ajo më verbuese në çdo vallëzim. E kam zili. 💚

💚Emoji Tabela / Tabela e Trendit

💚Tabela

💚Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-11-25 - 2023-11-12
Koha e azhurnimit: 2023-11-20 17:24:14 UTC
💚dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka treguar një rritje të valëzuar.Në vitin 2022-06, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2017 dhe 2018, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

💚Informata Themelore

Emoji: 💚
Emer i shkurter: zemër jeshile
Emri i Apple: Green Heart
Codepoint: U+1F49A Kopje
Kod i shkurter: :green_heart: Kopje
dhjetor: ALT+128154
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 😂 Buzëqeshje dhe Emocion
Nënkategoritë: ❤ Zemër
Keywords: jeshile | zemër

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

💚Kombinim dhe Zhargon

💚Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Sërbisht💚 зелено срце
Gjeorgjisht💚 მწვანე გული
Hungarisht💚 zöld szív
Azerbaixhani💚 yaşıl ürək
Greqisht💚 πράσινη καρδιά
Filipinase💚 berdeng puso
Hebraike💚 לב ירוק
Norvegjeze Bokmål💚 grønt hjerte
Lituaniane💚 žalia širdelė
Rumanisht💚 inimă verde