emoji 💪 flexed biceps svg png

💪” kuptimi: muskuli dykrerësh i mbledhur Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:💪 Kopje

  • 2.2+

    iOS 💪Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 💪Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 💪Kërkesat minimale të ekranit

💪Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një krah i fortë me biceps. Ky emoji zakonisht përfaqëson forcën fizike dhe përdoret gjithashtu për të inkurajuar dikë që të plotësojë disa vështirësi ose kur bëni mirë ose fitoni diçka. Emoji të ngjashëm : 🛢️ 👊 🥊 🏋

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 💪 është muskuli dykrerësh i mbledhur, lidhet me i mbledhur, muskul, muskul dykrerësh, muskuli dykrerësh i mbledhur, mund të gjendet në kategorinë emoji: "👌 Njerëzit & Trupi" - "👃 pjeset e trupit".

💪 është një bazë modifikuese Emoji, mund të përdoret si një Emoji e vetme dhe gjithashtu mund të kombinohet me modifikuesin Emoji të tonit të lëkurës për të formuar një Emoji të ri. Ekzistojnë 5 lloje të modifikuesve Emoji, përkatësisht: 🏻, 🏼, 🏽, 🏾, 🏿. 💪 është i kombinuar me këto modifikues Emoji të tonit të lëkurës për të formuar sekuenca të reja të modifikuesit Emoji. Më poshtë janë shembuj të kombinimit:

💪Shembuj dhe Përdorim

🔸 Hero ka shumë përkufizime 💪 💪.
🔸 Ju mund të zhvillojnë muskujt tuaj krah 💪 duke luajtur tenis 🎾.

💪Emoji Tabela / Tabela e Trendit

💪Tabela

💪Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-09-23 - 2023-09-10
Koha e azhurnimit: 2023-09-20 17:25:20 UTC
💪dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji është rritur në një nivel të ri.Në vitin 2020-03, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2017 dhe 2018, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

💪Informata Themelore

Emoji: 💪
Emer i shkurter: muskuli dykrerësh i mbledhur
Emri i Apple: Flexed Bicep
Codepoint: U+1F4AA Kopje
Kod i shkurter: :muscle: Kopje
dhjetor: ALT+128170
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 👌 Njerëzit & Trupi
Nënkategoritë: 👃 pjeset e trupit
Keywords: i mbledhur | muskul | muskul dykrerësh | muskuli dykrerësh i mbledhur

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

💪Kombinim dhe Zhargon

💪Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Hebraike💪 יד עושה שריר
Hollandeze💪 spierballen
Kineze Tradicionale💪 肌肉
Italisht💪 bicipite
Polonisht💪 napięty biceps
Koreane💪 알통
Turqisht💪 pazı
Sllovene💪 napeti bicepsi
Vietnameze💪 bắp tay gập lại
Çekisht💪 zatnutý biceps