emoji 💳 credit card svg png

💳” kuptimi: kartë krediti Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:💳 Kopje

  • 5.1+

    iOS 💳Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 💳Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 💳Kërkesat minimale të ekranit

💳Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një kartë krediti. Shumica e platformave tregojnë pjesën e pasme të kartës me vija magnetike dhe nënshkrime. Ngjyra e kartës së kreditit në secilën platformë është e ndryshme. Platforma në Facebook tregon nënshkrimin e Mark Zuckerberg. Në përgjithësi do të thotë kartë krediti, por gjithashtu do të thotë kartë VISA, Mastercard, kartë bankare, depozitë, para, pagesa.
Vërejtje 🤓 : Platforma Apple tregon se nënshkrimi në kartën e kreditit është "John Appleseed", i njohur më parë si John Chapman. Të gjithë quhen me dashuri John Appleseed. Njeriu që është pionier i çerdhes amerikane dhe i dha Apple një kuptim të veçantë, kështu që ai u bë një legjendë në Shtetet e Bashkuara. Për ta përkujtuar atë, logoja e Apple është gjithashtu për shkak të tij, kështu që emri i tij është shtypur në disa emoji.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 💳 është kartë krediti, lidhet me bankë, kartë, kartë krediti, kredit, para, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Objektet" - "💲 para".

💳 aktuale është një Emoji bazë pa simbole të variantit dhe ka dy sekuenca të ndryshimit të Emoji që i korrespondojnë asaj: 💳️ (stili emoji, duke shfaqur simbole shumëngjyrëshe në shumicën e platformave të reja) dhe 💳︎ (stili i tekstit, shfaqja e simboleve bardh e zi në disa platforma të vjetra).
Wikipedia: 💳 Karta e kreditit
Karta e Kreditit është një mjet pagese i formuar nga një kartë plastike me një dispozitiv njohje të të dhënave të mbajtësit dhe të bankës ose të institutit financiar që e ka lëshuar atë.Përdorimi Kartës së kredit ka sjellë nje mënyrë më te thjeshtë për të bërë biznes, për te blerë dhe shitur. Të blesh me kartën e kreditit është procedura me e thjeshtë. Mjafton të kesh këtë kartë plastike dhe brenda saj është një çip, i cili mban të dhënat në lidhje me llogarinë tuaj bankare. Të gjitha bankat në vendin tonë, aplikojnë këtë mënyrë dhe duket se po gjen gjithnjë e më tepër përdorim në përditshmërinë e kujtdo.Shiriti ne kartat e kreditit eshte prej lende plastike,qe permban copa te vogla natyrale ose magnetitet permbajne oksid hekuri. 🔗 Karta e kreditit
🌐: بطاقة ائتمان, Kredit kartı, Кредитна карта, ক্রেডিট কার্ড, Kreditní karta, Kreditkort, Kreditkarte, Πιστωτική κάρτα, Credit card, Tarjeta de crédito, Krediitkaart, کارت اعتباری, Luottokortti, Carte de crédit, כרטיס אשראי, क्रेडिट कार्ड, Kreditna kartica, Hitelkártya, Kartu kredit, Carta di credito, クレジットカード, საკრედიტო ბარათი, Кредиттік карта, 신용카드, Kredito kortelė, Kredītkarte, Kad kredit, ခရက်ဒစ် ကဒ်, Creditcard, Kredittkort, Karta kredytowa, Cartão de crédito, Card de credit, Кредитная карта, Kreditná karta, Kreditna kartica, Кредитна картица, Kreditkort, บัตรเครดิต, Kredi kartı, Кредитна картка, Thẻ tín dụng, 信用卡.

💳Shembuj dhe Përdorim

🔸 Ju duhet të paguani kartën tuaj të kreditit 💳 në kohë çdo muaj, përndryshe ju do të paguani një sasi të lartë të interesit 💰.
🔸 A mund të paguaj se me kartë krediti 💳?


🔸 💳 (1F4B3) + stil emoji (FE0F) = 💳️ (1F4B3 FE0F)
🔸 💳 (1F4B3) + stili i tekstit (FE0E) = 💳︎ (1F4B3 FE0E)

💳Emoji Tabela / Tabela e Trendit

💳Tabela

💳Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

💳Informata Themelore

Emoji: 💳
Emer i shkurter: kartë krediti
Emri i Apple: Credit Card
Codepoint: U+1F4B3 Kopje
Kod i shkurter: :credit_card: Kopje
dhjetor: ALT+128179
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: ⌚ Objektet
Nënkategoritë: 💲 para
Keywords: bankë | kartë | kartë krediti | kredit | para

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

💳Tema Relative

💳Kombinim dhe Zhargon

💳Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Koreane💳 신용카드
Ukrahinase💳 кредитна картка
Kineze Tradicionale💳 信用卡
Tajlandez💳 บัตรเครดิต
Rusisht💳 кредитная карта
Gjermanisht💳 Kreditkarte
Portugeze, Ndërkombëtare💳 cartão de crédito
Vietnameze💳 thẻ tín dụng
Frengjisht💳 carte bancaire
Spanjisht💳 tarjeta de crédito