emoji 🔈 speaker low volume svg png

🔈” kuptimi: altoparlant me zë të ulët Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🔈 Kopje

  • 5.0+

    iOS 🔈Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.4+

    Android 🔈Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🔈Kërkesat minimale të ekranit

🔈Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një altoparlant pa valë zanore. Kjo zakonisht do të thotë një drejtues, dhe ajo gjithashtu mund të thotë volumin e një kompjuteri 🖥 apo telefon celular 📱. Ky emoji mund t'i referohet gjithashtu dëgjimit të radios, lajmeve, muzikës 🎵 ose fjalimeve.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🔈 është altoparlant me zë të ulët, lidhet me altoparlant, altoparlant me zë të ulët, volum i ulët, zë i butë, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Objektet" - "📢 shëndoshë".

🔈 aktuale është një Emoji bazë pa simbole të variantit dhe ka dy sekuenca të ndryshimit të Emoji që i korrespondojnë asaj: 🔈️ (stili emoji, duke shfaqur simbole shumëngjyrëshe në shumicën e platformave të reja) dhe 🔈︎ (stili i tekstit, shfaqja e simboleve bardh e zi në disa platforma të vjetra).
Wikipedia: 🔈 Zëdhënësi
Zëdhënësi apo Altoparlanti elektrik është një sistem apo vegël elektrike me anë të së cilit bëhet shndërrimi i frekuencave të tonit (sinjalit elektrik) në zë të dëgjueshëm (akustik) muzikorë apo zhurmë në aparate të ndryshme elektrike dhe elektronike si radio, televizor, luajtës të trakëve, etj. Zëdhënësi përbëhet nga vetë sistem i shndërrimit i cili sinjalet elektrike i shndërron në lëkundje mekanike, dhe sistemi i dhënies zakonisht i përbërë nga një membranë e cila është në gjendje që lëkundjet mekanike të i përcjellë në ajër. 🔗 Zëdhënësi
🌐: مكبر صوت, Високоговорител, লাউডস্পিকার, Reproduktor, Højttaler, Lautsprecher, Ηχείο, Loudspeaker, Altavoz, Valjuhääldi, بلندگو, Kaiutin, Haut-parleur, רמקול, लाउडस्पीकर, Zvučnik, Hangszóró, Pengeras suara, Altoparlante, スピーカー, Дыбыс зорайтқыш, 스피커, Garsiakalbis, Skaļrunis, Pembesar suara, Luidspreker, Høyttaler, Głośnik, Altifalante, Difuzor, Громкоговоритель, Reproduktor (elektroakustický menič), Zvočnik (naprava), Рачунарски звучник, Högtalare, ลำโพง, Hoparlör, Гучномовець, Loa, 揚聲器.

🔈Shembuj dhe Përdorim

🔸 Më pëlqen për të dëgjuar lajmet në radio 🔈 në rrugën time për punën 🚗.
🔸 Unë kisha për të kërkuar atyre për të kthyer poshtë volumin 🔈.


🔸 🔈 (1F508) + stil emoji (FE0F) = 🔈️ (1F508 FE0F)
🔸 🔈 (1F508) + stili i tekstit (FE0E) = 🔈︎ (1F508 FE0E)

🔈Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🔈Tabela

🔈Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🔈Informata Themelore

Emoji: 🔈
Emer i shkurter: altoparlant me zë të ulët
Emri i Apple: Speaker
Codepoint: U+1F508 Kopje
Kod i shkurter: :speaker: Kopje
dhjetor: ALT+128264
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: ⌚ Objektet
Nënkategoritë: 📢 shëndoshë
Keywords: altoparlant | altoparlant me zë të ulët | volum i ulët | zë i butë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🔈Tema Relative

🔈Kombinim dhe Zhargon

🔈Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Polonisht🔈 niska głośność głośnika
Kineze Tradicionale🔈 喇叭
Hollandeze🔈 speaker
Frengjisht🔈 volume des enceintes faible
Gjermanisht🔈 Lautsprecher mit geringer Lautstärke
Japonisht🔈 スピーカー
Persiane🔈 بلندگو با صدای کم
Kineze e thjeshtuar🔈 低音量的扬声器
Spanjisht🔈 altavoz a volumen bajo
Anglisht🔈 speaker low volume