emoji 🔪 kitchen knife svg png

🔪” kuptimi: thikë kuzhine Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🔪 Kopje

  • 5.1+

    iOS 🔪Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🔪Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🔪Kërkesat minimale të ekranit

🔪Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo thikë zakonisht përdoret si enë gatimi, e cila shfaqet kryesisht si e bardhë argjendi. Thika përdoret për prerjen e perimeve, frutave dhe ngrënies së ushqimit perëndimor. Miqtë tuaj mund t'ju dërgojnë një emoji të tillë për të kërcënuar ose përçuar kuptimin e zemrës së thyer. Ndonjëherë ky emoji konsiderohet gjithashtu se është me thikë.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🔪 është thikë kuzhine, lidhet me armë, gatim, thikë, thikë kuzhine, vegël, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🍴 Enë Gatimi".

🔪Shembuj dhe Përdorim

🔸 Kujdes! Edhe kjo thikë e vogël ... mund t'ju lëndojë thellë.
🔸 Pesë njerëz u plagosën ndërsa Reynolds u përplas me një thikë kuzhine ly . 🔪

🔪Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🔪Tabela

🔪Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🔪Informata Themelore

Emoji: 🔪
Emer i shkurter: thikë kuzhine
Emri i Apple: Knife
Codepoint: U+1F52A Kopje
Kod i shkurter: :hocho: Kopje
dhjetor: ALT+128298
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🍴 Enë Gatimi
Keywords: armë | gatim | thikë | thikë kuzhine | vegël

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🔪Tema Relative

🔪Kombinim dhe Zhargon

🔪Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Arabe🔪 سكين طهي
Indoneziane🔪 pisau dapur
Turqisht🔪 mutfak bıçağı
Filipinase🔪 kutsilyo
Persiane🔪 چاقوی آشپزخانه
Rusisht🔪 нож
Koreane🔪 식칼
Ukrahinase🔪 кухонний ніж
Hollandeze🔪 keukenmes
Malajzisht🔪 pisau dapur