emoji 🔫 water pistol svg png

🔫” kuptimi: pistoletë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🔫 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🔫Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🔫Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🔫Kërkesat minimale të ekranit

🔫Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një pistoletë e vogël lodër, që shfaqet në shumicën e platformave si armë uji. Në 2016, Apple ridizenjoi këtë emoji si një armë uji lodër pa ndotje në IOS10, dhe më pas platformat e tjera kryesore gjithashtu bënë të njëjtat ndryshime. Mund t'i referohet vetë armës së lodrave ose sportit të qitjes. 🚫 Ne ju këshillojmë fuqimisht që të mos përdorni këtë emoji në mënyrë të pamatur në rrjetet sociale. Ky Emoji mund të duket ofendues dhe i dhunshëm për dikë, dhe kjo është arsyeja pse Apple Inc e ridizenjoi atë. Emoji lejon të gjithë të shoqërohen më miqësorë, gjë që është edhe qëllimi origjinal i kësaj platforme.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🔫 është pistoletë, lidhet me armë, pistoletë, pushkë, revolver, vegël, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Aktivitete" - "🎯 Lojë".

🔫Shembuj dhe Përdorim

🔸 Fakti qesharak: Medaljet e para të arta të Lojërave Olimpike të mëparshme janë fituar gjithmonë në ngjarje qitjesh ... që nga 1984.
🔸 Ajo do të dëshironte ta kishte atë pistoletë ... tani. 🔫

🔫Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🔫Tabela

🔫Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-12-02 - 2023-11-19
Koha e azhurnimit: 2023-11-28 17:41:52 UTC
🔫dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji është ulur, por kohët e fundit ka filluar të rritet.Në vitin 2020-03 Dhe 2021-07, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2017 dhe 2018, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🔫Informata Themelore

Emoji: 🔫
Emer i shkurter: pistoletë
Emri i Apple: Water Pistol
Codepoint: U+1F52B Kopje
Kod i shkurter: :gun: Kopje
dhjetor: ALT+128299
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: ⚽ Aktivitete
Nënkategoritë: 🎯 Lojë
Keywords: armë | pistoletë | pushkë | revolver | vegël

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🔫Kombinim dhe Zhargon

🔫Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Indoneziane🔫 pistol air
Persiane🔫 تفنگ آب‌پاش
Bullgarisht🔫 воден пистолет
Kineze Tradicionale🔫 水槍
Hungarisht🔫 vízipisztoly
Azerbaixhani🔫 tapança
Lituaniane🔫 vandens šautuvas
Vietnameze🔫 súng nước
Koreane🔫 물총
Kineze e thjeshtuar🔫 水枪