emoji 🕯️ qiri

🕯️” kuptimi: qiri Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🕯️ Kopje

  • 9.1+

    iOS 🕯️Kërkesat minimale të ekranit

  • 6.0.1+

    Android 🕯️Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🕯️Kërkesat minimale të ekranit

🕯️Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një qiri që digjet. Ajo tregon në disa platforma si një qiri i vendosur në një shandan. Ai përfaqëson një mënyrë ndriçimi ose burimi drite, por përdoret më shumë në ditëlindje, festa, fe, lutje, memoriale dhe skena të tjera. Përdoret me 🙏 (duart e palosura) për të shprehur lutjen dhe përkujtimin.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

🕯️ i tanishëm është një variant Emoji (stili emoji, që shfaq simbole shumëngjyrëshe në shumicën e platformave të reja) dhe ka dy Emoji përkatës: 🕯 (Emoji bazë pa simbole të variantit) dhe 🕯︎ (stili i tekstit, duke shfaqur simbolet bardh e zi në disa platforma të vjetra). 🕯️ (stil emoji) = 🕯 (stili bazë) + stil emoji


Kuptimi i simbolit emoji 🕯️ është qiri, lidhet me dritë, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Objekte" - "💡 Dritë dhe Video".

🕯️Shembuj dhe Përdorim

🔸 Kobe na la dhe prehu në paqe, 6 miliard tifozë të mungon. 🕯️ 🙏
🔸 Të gjithë morën qirinj 🕯️ dhe u futën në shpellë.


🔸 🕯️ (1F56F FE0F) = 🕯 (1F56F) + stil emoji (FE0F)

🕯️Informata Themelore

Emoji: 🕯️ (stil emoji)
Emer i shkurter: qiri
Emri i Apple: Candle
Codepoint: U+1F56F FE0F Kopje
dhjetor: ALT+128367 ALT+65039
Versioni i unikodeve: Asnje
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: ⌚ Objekte
Nënkategoritë: 💡 Dritë dhe Video
Keywords: dritë | qiri

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🕯️Tema Relative

🕯️Kombinim dhe Zhargon

🕯️Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Ukrahinase🕯️ свічка
Suedisht🕯️ stearinljus
Finlandeze🕯️ kynttilä
Hungarisht🕯️ gyertya
Polonisht🕯️ świeca
Lituaniane🕯️ žvakė
Kineze e thjeshtuar🕯️ 蜡烛
Çekisht🕯️ svíčka
Sllovake🕯️ sviečka
Bullgarisht🕯️ свещ