emoji 🚄 high-speed train svg png

🚄” kuptimi: tren me shpejtësi të madhe Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🚄 Kopje

  • 2.2+

    iOS 🚄Kërkesat minimale të ekranit

  • 4.3+

    Android 🚄Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Windows 🚄Kërkesat minimale të ekranit

🚄Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është koka e një hekurudhë me shpejtësi të lartë, i njohur gjithashtu si makinë motorike, tren, tren ekspres, Shinkansen, dhe në përgjithësi tregon një trup blu dhe të bardhë b> 🟦 . Në përgjithësi do të thotë hekurudhë me shpejtësi të lartë, por gjithashtu mund të nënkuptojë shpejtësi të lartë dhe turizëm.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🚄 është tren me shpejtësi të madhe, lidhet me hekurudhë, shinkansen, shpejtësi, tren, tren me shpejtësi të madhe, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🚌 Udhëtime dhe Vende" - " Transport Tokësor".

🚄Shembuj dhe Përdorim

🔸 🇯🇵 🇯🇵 Nga Tokio në Osaka nga Shinkansen për pak më shumë se dy orë!
🔸 Treni me shpejtësi të lartë 🚄

🚄Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🚄Tabela

🚄Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🚄Informata Themelore

Emoji: 🚄
Emer i shkurter: tren me shpejtësi të madhe
Emri i Apple: High-Speed Train
Codepoint: U+1F684 Kopje
Kod i shkurter: :bullettrain_side: Kopje
dhjetor: ALT+128644
Versioni i unikodeve: 6.0 (2010-10-11)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🚌 Udhëtime dhe Vende
Nënkategoritë: ⛽ Transport Tokësor
Keywords: hekurudhë | shinkansen | shpejtësi | tren | tren me shpejtësi të madhe

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🚄Tema Relative

🚄Kombinim dhe Zhargon

🚄Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Kineze Tradicionale🚄 高鐵
Kineze e thjeshtuar🚄 高速列车
Japonisht🚄 新幹線
Turqisht🚄 yüksek hızlı tren
Anglisht🚄 high-speed train
Vietnameze🚄 tàu cao tốc
Koreane🚄 고속열차
Portugeze, Ndërkombëtare🚄 trem de alta velocidade
Polonisht🚄 szybki pociąg
Rusisht🚄 скоростной поезд