emoji 🛋 couch and lamp svg png

🛋” kuptimi: divan dhe llambë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🛋 Kopje

  • 9.1+

    iOS 🛋Kërkesat minimale të ekranit

  • 6.0.1+

    Android 🛋Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🛋Kërkesat minimale të ekranit

🛋Kuptimi dhe Përshkrimi

Ekziston një qëndrim drite në anën e djathtë të divanit. Ngjyra dhe dizajni i divanit dhe dritës mund të ndryshojnë në varësi të platformës.
🛋 zakonisht do të thotë divan, mobilje, dhomë gjallë, dhomë pushimi, relaks etj.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🛋 është divan dhe llambë, lidhet me divan, divan dhe llambë, hotel, llambë, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Objekte" - "🚽 Shtëpi".

🔸 🛋 (1F6CB) Nuk ka asnjë version Emoji të këtij karakteri Unicode, që do të thotë se në shumicën e telefonave celularë ose sistemeve kompjuterike, personazhi mund të shfaqet vetëm në stilin e karaktereve të zezë dhe të bardhë, por në disa platforma të mira të pajtueshmërisë, ai ende mund të shfaq stilin e figurës me ngjyra. Organizata Unicode ende nuk e rekomandon përdorimin e saj si një simbol universal emoji.

🛋 (1F6CB) - i pakualifikuar Emoji, Shiko gjithashtu: 🛋️ (1F6CB FE0F) - plotësisht kualifikuar Emoji.

🛋 aktuale është një Emoji bazë pa simbole të variantit dhe ka dy sekuenca të ndryshimit të Emoji që i korrespondojnë asaj: 🛋️ (stili emoji, duke shfaqur simbole shumëngjyrëshe në shumicën e platformave të reja) dhe 🛋︎ (stili i tekstit, shfaqja e simboleve bardh e zi në disa platforma të vjetra).

🛋Shembuj dhe Përdorim

🔸 Dhe hidhu veten të dëshpëruar në divan.
🔸 Si ndodhi që babi po fle përsëri në divan 🛋 ?


🔸 🛋 (1F6CB) + stil emoji (FE0F) = 🛋️ (1F6CB FE0F)
🔸 🛋 (1F6CB) + stili i tekstit (FE0E) = 🛋︎ (1F6CB FE0E)

🛋Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🛋Tabela

🛋Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🛋Informata Themelore

Emoji: 🛋
Emer i shkurter: divan dhe llambë
Codepoint: U+1F6CB Kopje
dhjetor: ALT+128715
Versioni i unikodeve: 7.0 (2014-06-16)
Versioni Emoji: Asnje
Kategoritë: ⌚ Objekte
Nënkategoritë: 🚽 Shtëpi
Keywords: divan | divan dhe llambë | hotel | llambë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🛋Kombinim dhe Zhargon

🛋Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Malajzisht🛋 sofa dan lampu
Hungarisht🛋 kanapé és lámpa
Tajlandez🛋 โซฟากับโคมไฟ
Polonisht🛋 kanapa i lampa
Kineze e thjeshtuar🛋 沙发和灯
Frengjisht🛋 canapé et lampe
Spanjisht🛋 sofá y lámpara
Persiane🛋 مبل راحتی و چراغ
Kineze Tradicionale🛋 沙發和立燈
Rusisht🛋 диван и торшер