emoji 🤧 sneezing face svg png

🤧” kuptimi: fytyrë me teshtitje Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🤧 Kopje

  • 10.2+

    iOS 🤧Kërkesat minimale të ekranit

  • 7.0+

    Android 🤧Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🤧Kërkesat minimale të ekranit

🤧Kuptimi dhe Përshkrimi

Ka sy në formë X. Shaminë që mbante në ajër i hidhej në erë sikur të teshtinte e fshinte hundën. Në përgjithësi përdoret për të shprehur një shqetësim të ftohtë ose fizik dhe mund të përdoret gjithashtu për të shprehur pamjen e fryrjes së hundës pas një britme. Emojis ngjashme: 😷, 🤒, 😭, 🏥.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🤧 është fytyrë me teshtitje, lidhet me fytyrë, fytyrë me teshtitje, i sëmurë, teshtitje, mund të gjendet në kategorinë emoji: "😂 Buzëqeshje dhe Emocion" - "🤧 Fytyrë e Sëmurë".

Wikipedia: 🤧 Teshtima
Teshtima - Ekspertët që merren me hulumtimin e teshtimës theksojnë se ky reagim ndodh në disa njerëz paraqitet kur mendojnë për seks, por gjithashtu në dukje se lidhja mes sistemit nervor te ata persona është pak e dëmtuar. Deri të teshtima vjen për shkak të ngacmimit në hundë, duke shkaktuar një lëshim të ajrit të fuqishëm e shpejtësia e cilit mund të arrijë 150 kilometrash për orë. Ekspertët që merren me hulumtimin e teshtimës theksojnë se ky reagim ndodh në disa njerëz paraqitet kur mendojnë për seks, por gjithashtu në dukje se lidhja mes sistemit nervor te ata persona është pak e dëmtuar. 🔗 Teshtima
🌐: عطاس, Asqırma, Кихане, হাঁচি, Kýchání, Nys, Niesen, Φτάρνισμα, Sneeze, Estornudo, عطسه, Aivastaminen, Éternuement, עיטוש, छींक, Kihanje, Bersin, Starnuto, くしゃみ, Түшкіру, 재채기, Čiaudulys, Šķaudīšana, Bersin, Niezen, Nys, Kichanie, Espirro, Strănut, Чиханье, Kihanje, Кијање, Nysning, อาการจาม, Hapşırmak, Чхання, Hắt hơi, 噴嚏.

🤧Shembuj dhe Përdorim

🔸 Kur të fillon gripi sezonal, gjysma e shokëve të tu të klasës kanë ftohje, po ashtu edhe ti. Ju mund të thoni, "Unë kam marrë tashmë mjekësi, por kur do të jetë e mirë, kjo është me të vërtetë të pakëndshme 🤧."
🔸 Ju duhet të merrni një e shtënë gripit 🤧💉.

🤧Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🤧Tabela

🤧Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🤧Informata Themelore

Emoji: 🤧
Emer i shkurter: fytyrë me teshtitje
Emri i Apple: Sneezing Face
Codepoint: U+1F927 Kopje
dhjetor: ALT+129319
Versioni i unikodeve: 9.0 (2016-06-03)
Versioni Emoji: 3.0 (2016-06-03)
Kategoritë: 😂 Buzëqeshje dhe Emocion
Nënkategoritë: 🤧 Fytyrë e Sëmurë
Keywords: fytyrë | fytyrë me teshtitje | i sëmurë | teshtitje

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🤧Kombinim dhe Zhargon

🤧Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Frengjisht🤧 visage qui éternue
Hindisht🤧 छींकता चेहरा
Vietnameze🤧 mặt hắt hơi
Malajzisht🤧 muka bersin
Bengalisht🤧 হাঁচি
Gjeorgjisht🤧 ცემინება
Kineze Tradicionale🤧 打噴嚏
Spanjisht🤧 cara estornudando
Italisht🤧 faccina che starnutisce
Portugeze, Ndërkombëtare🤧 rosto espirrando