emoji 🥚 egg svg png

🥚” kuptimi: vezë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🥚 Kopje

  • 10.2+

    iOS 🥚Kërkesat minimale të ekranit

  • 7.0+

    Android 🥚Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🥚Kërkesat minimale të ekranit

🥚Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një vezë ovale, një pjesë e platformës është treguar në një të verdhë të hapur, dhe disa janë treguar në të bardhë. Në përgjithësi përfaqëson vezën më të zakonshme për të gjithë, dhe gjithashtu mund të përfaqësojë vezë të ndryshme.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🥚 është vezë, lidhet me ushqim, vezë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🍕 Ushqim i Përgatitur".

🥚Shembuj dhe Përdorim

🔸 🥚 Vezët janë të pasura me proteina dhe janë ushqim thelbësor gjatë humbjes së peshës.
🔸 Diamanti 💎 në unazën e saj të martesës 💍 është madhësia e një veze pëllumb 🐦 🥚.

🥚Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🥚Tabela

🥚Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-11-25 - 2023-11-12
Koha e azhurnimit: 2023-11-22 17:26:40 UTC
🥚dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka pësuar disa ndryshime të mëdha.Në vitin 2020-04 Dhe 2022-12, popullariteti i tij tregoi rritjen më të madhe.Në 2017 dhe 2018, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🥚Informata Themelore

Emoji: 🥚
Emer i shkurter: vezë
Emri i Apple: Egg
Codepoint: U+1F95A Kopje
dhjetor: ALT+129370
Versioni i unikodeve: 9.0 (2016-06-03)
Versioni Emoji: 3.0 (2016-06-03)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🍕 Ushqim i Përgatitur
Keywords: ushqim | vezë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🥚Kombinim dhe Zhargon

🥚Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Kineze e thjeshtuar🥚
Kineze Tradicionale🥚
Tajlandez🥚 ไข่
Hungarisht🥚 tojás
Indoneziane🥚 telur
Hebraike🥚 ביצה
Ukrahinase🥚 яйце
Koreane🥚 달걀
Rumanisht🥚 ou
Çekisht🥚 vejce