emoji 🥢 chopsticks svg png

🥢” kuptimi: shkopinj (për të ngrënë) Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🥢 Kopje

  • 11.1+

    iOS 🥢Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Android 🥢Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🥢Kërkesat minimale të ekranit

🥢Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një shkop i hollë, që është ajo që ne zakonisht i quajmë shkopinj. Forma e tij është e rrumbullakët dhe katrore, e trashë në pjesën e sipërme dhe e hollë në pjesën e poshtme, dhe natyrisht, ka shkopinj me majë. Pjesën e sipërme do të jetë pikturuar me ngjyrë kafe 🟤, gri dhe të kuqe 🔴. Shkopinj janë nevojat tona të përditshme, dhe ato janë përdorur kryesisht për ushqim 🍚 dhe marr ushqim 🥦.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🥢 është shkopinj (për të ngrënë), lidhet me gatim, ngrënie, shkopinj, shkopinj (për të ngrënë), mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim & Pije" - "🍴 dishware".

🥢Shembuj dhe Përdorim

🔸 Shkopinjtë 🥢 mund të përdoren si një dhuratë për t'u dhënë njerëzve, ka shumë pasoja, të tilla si dhënia për të moshuarit 🧓 🧓 përfaqëson lumturinë dhe jetëgjatësinë.

🥢Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🥢Tabela

🥢Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🥢Informata Themelore

Emoji: 🥢
Emer i shkurter: shkopinj (për të ngrënë)
Emri i Apple: Chopsticks
Codepoint: U+1F962 Kopje
dhjetor: ALT+129378
Versioni i unikodeve: 10.0 (2017-06-20)
Versioni Emoji: 5.0 (2017-06-20)
Kategoritë: 🍓 Ushqim & Pije
Nënkategoritë: 🍴 dishware
Keywords: gatim | ngrënie | shkopinj | shkopinj (për të ngrënë)

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🥢Kombinim dhe Zhargon

🥢Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Suedisht🥢 ätpinnar
Koreane🥢 젓가락
Kineze e thjeshtuar🥢 筷子
Vietnameze🥢 đũa
Anglisht🥢 chopsticks
Tajlandez🥢 ตะเกียบ
Indoneziane🥢 sumpit
Çekisht🥢 jídelní hůlky
Kineze Tradicionale🥢 筷子
Persiane🥢 چاپ‌استیک