emoji 🥧 pie svg png

🥧” kuptimi: byrek Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🥧 Kopje

  • 11.1+

    iOS 🥧Kërkesat minimale të ekranit

  • 8.0+

    Android 🥧Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🥧Kërkesat minimale të ekranit

🥧Kuptimi dhe Përshkrimi

Byreku është gjithashtu një ëmbëlsirë e zakonshme. Ka një pamje të artë dhe mund të bëhet me molla të prerë në kubikë. Alsoshtë gjithashtu një ëmbëlsirë e preferuar amerikane në jetë. Kur jeni në humor të keq, ngrënia e një ëmbëlsire mund të lehtësojë presionin. Nëse nuk besoni mund ta provoni.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🥧 është byrek, lidhet me brumë, petë e mbushur, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim & Pije" - "🍦 ushqim-sweet".

🥧Shembuj dhe Përdorim

🔸 Byreku me boronicë St i Starbucks është i shijshëm. Një filxhan kafe , një byrek, ky është mëngjesi im sot. 🥧

🥧Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🥧Tabela

🥧Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🥧Informata Themelore

Emoji: 🥧
Emer i shkurter: byrek
Emri i Apple: Pie
Codepoint: U+1F967 Kopje
dhjetor: ALT+129383
Versioni i unikodeve: 10.0 (2017-06-20)
Versioni Emoji: 5.0 (2017-06-20)
Kategoritë: 🍓 Ushqim & Pije
Nënkategoritë: 🍦 ushqim-sweet
Keywords: brumë | byrek | petë e mbushur

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🥧Kombinim dhe Zhargon

🥧Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Japonisht🥧 パイ
Hebraike🥧 פשטידה
Hungarisht🥧 pite
Hollandeze🥧 taart
Anglisht🥧 pie
Indoneziane🥧 pai
Tajlandez🥧 พาย
Polonisht🥧 ciasto
Kineze Tradicionale🥧
Frengjisht🥧 tarte