emoji 🥮 moon cake svg png

🥮” kuptimi: kek-hënë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🥮 Kopje

  • 12.1+

    iOS 🥮Kërkesat minimale të ekranit

  • 9.0+

    Android 🥮Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🥮Kërkesat minimale të ekranit

🥮Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një tortë hëne e prerë në të verdhë-artë, e mbushur me pastë fasule të ëmbël dhe të verdhë veze me vezë rosash, disa tekst të bekuar dhe modele kineze në sipërfaqe. Ai gjithashtu u bë një ushqim dhe dhuratë për pushime. Në përgjithësi do të thotë tortë me hënë, një ushqim tradicional kinez për pushime dhe mund të nënkuptojë gjithashtu Festivalin e Mesit të Vjeshtës ose vjeshtën, dhe gjithashtu mund të simbolizojë ribashkimin dhe lumturinë.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🥮 është kek-hënë, lidhet me festival, kek festiv, kek-hënë, vjeshtë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim & Pije" - "🍚 ushqim-asian".

🥮Shembuj dhe Përdorim

🔸 Domethënia e thellë e 🥮 tortë hënë përcakton se kjo është më shumë se vetëm një meze të lehtë.

🥮Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🥮Tabela

🥮Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🥮Informata Themelore

Emoji: 🥮
Emer i shkurter: kek-hënë
Emri i Apple: Mooncake
Codepoint: U+1F96E Kopje
dhjetor: ALT+129390
Versioni i unikodeve: 11.0 (2018-05-21)
Versioni Emoji: 11.0 (2018-05-21)
Kategoritë: 🍓 Ushqim & Pije
Nënkategoritë: 🍚 ushqim-asian
Keywords: festival | kek festiv | kek-hënë | vjeshtë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🥮Kombinim dhe Zhargon

🥮Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Kineze Tradicionale🥮 月餅
Kineze e thjeshtuar🥮 月饼
Vietnameze🥮 bánh trung thu
Japonisht🥮 月餅
Koreane🥮 월병
Anglisht🥮 moon cake
Rusisht🥮 лунный пирог
Tajlandez🥮 ขนมไหว้พระจันทร์
Frengjisht🥮 gâteau de lune
Italisht🥮 torta della luna