emoji 🥵 hot face svg png

🥵” kuptimi: fytyrëkuq Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🥵 Kopje

  • 12.1+

    iOS 🥵Kërkesat minimale të ekranit

  • 9.0+

    Android 🥵Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🥵Kërkesat minimale të ekranit

🥵Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një fytyrë që duket se është zhytur në diell për një kohë të gjatë, me vetulla të rrëzuara, gjuhë jashtë dhe shprehje të djersitura. Mund të shprehë ndjenjat e lodhjes, nxehtësisë, etjes dhe mprehtësisë. Emoji të ngjashëm janë 🌞 dielli, day dita me diell, 💧 uji, 🌶️ speci.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🥵 është fytyrëkuq, lidhet me fytyrëkuq, i djersitur, i skuqur, me temperaturë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "😂 Buzëqeshje & Emocione" - "🤧 ballë sëmurë".

🥵Shembuj dhe Përdorim

🔸 Afrika e Jugut ka qenë vetëm renditur vendin unhealthiest në tokë 🥵.
🔸 Furra është mbërthyer lart, Jack 🥵.

🥵Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🥵Tabela

🥵Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-09-23 - 2023-09-17
Koha e azhurnimit: 2023-09-22 17:28:47 UTC
🥵dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të rritet.Në 2017 dhe 2018, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🥵Informata Themelore

Emoji: 🥵
Emer i shkurter: fytyrëkuq
Emri i Apple: Hot Face
Codepoint: U+1F975 Kopje
dhjetor: ALT+129397
Versioni i unikodeve: 11.0 (2018-05-21)
Versioni Emoji: 11.0 (2018-05-21)
Kategoritë: 😂 Buzëqeshje & Emocione
Nënkategoritë: 🤧 ballë sëmurë
Keywords: fytyrëkuq | i djersitur | i skuqur | me temperaturë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🥵Kombinim dhe Zhargon

🥵Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Kineze Tradicionale🥵 熱臉
Kineze e thjeshtuar🥵 脸发烧
Estonisht🥵 higistav nägu
Bengalisht🥵 গরমে ঘাম ঝরা লাল মুখ
Spanjisht🥵 cara con calor
Polonisht🥵 rozgrzana twarz
Gjeorgjisht🥵 ცხელი სახე
Malajzisht🥵 muka sebak
Rumanisht🥵 față fierbinte
Hollandeze🥵 heet gezicht