emoji 🥷🏽 ninja: medium skin tone svg png

🥷🏽” kuptimi: ninxhë: nuancë lëkure zeshkane Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🥷🏽 Kopje

  • 14.2+

    iOS 🥷🏽Kërkesat minimale të ekranit

  • 11.0+

    Android 🥷🏽Kërkesat minimale të ekranit

🥷🏽Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një person i cili përfundon veten në rroba të zeza dhe vetëm tregon dy sy 👀. Behindshtë një thikë e gjatë pas tij this , kjo është një ninja. Isshtë një profesion i veçantë në Japoni 🇯🇵 , një vrasës i veçantë luftarak dhe spiun i veçantë luftarak i cili mori trajnim të veçantë në Japoninë e lashtë. Përdoret për t'iu referuar temave sekrete në rrjetet sociale 🤫 , spiunët. Ose animacion dhe kulturë në lidhje me ninjas.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

🥷🏽 (ninxhë: nuancë lëkure zeshkane) = 🥷 (ninxhë) + 🏽 (nuancë lëkure zeshkane)


Kuptimi i simbolit emoji 🥷🏽 është ninxhë: nuancë lëkure zeshkane, lidhet me fshehtësi, fshehur, luftëtar, ninxha, ninxhë, nuancë lëkure zeshkane, mund të gjendet në kategorinë emoji: "👌 Njerëz dhe Trup" - "👨‍🍳 Profesion dhe Rol".

🥷🏽 është një sekuencë modifikuese Emoji, e cila përbëhet nga dy emoji, përkatësisht: 🥷 (baza e modifikuesit Emoji) dhe 🏽 (modifikuesi Emoji). Ekzistojnë 5 lloje të modifikuesve Emoji të tonit të lëkurës, domethënë: 🏻, 🏼, 🏽, 🏾, 🏿. 🥷 mund të kombinohen me këto modifikues të Emoji të tonit të lëkurës për të formuar një sekuencë të re Emoji, më poshtë janë shembuj të kombinimit:
Wikipedia: 🥷🏽 Ninxha
Një ninxha (shqip: i fshehuri) ose shinobi (shqip: të fshehësh) ka qenë luftëtar në kohën Japonia feudale, që u përdorë për spiunazhe, si vrasës dhe marrës i informatave. Disa dokumente folin se ninxhat ishin një bashkësi budiste të cilët ishin në kërkim të nirvanas (çlirimi). Ninxhat kanë qenë të kushtuar nga zhvillimi i shpiunazhës i cili erdh nga Kina. Ninxha ndryshe janë quajtur edhe "ushtarët e territ". Ninxhat janë zhvilluar në provincën Iga të Japonisë qendrore në shekullin e 15 deri në shekullin e 17. Në kodrat e kësaj province janë ushtruar njerëzit e manastireve, ushtarë të arratisur nga Kina dhe fshatarët e thjeshtë për të vrarë, spiunuar dhe për tu vetëmbrojtur. Njerëzit e thjeshtë mendonin se ninxhat ishin demon mali, sepse jetonin nëpër kodra, në fshatra të fortifikuara mirë. Një fshat i fortifikuar ishte i mbështjellur me mure të larta. Jashtë mureve kishte ara orizi të cilët ishin si labirinte për sulmuesit dhe shërbenin për përfitimin e ushqimit. Rreth një fshati ishte edhe gjithmonë një lumë i cili e bënte edhe më të rëndë depërtimin në të. Brenda mureve të fshatit kanë jetuar fëmijët, gratë dhe burrat të cilët nuk ishin në eliten e ninxhave. Jashtë mureve të fshatit dhe në fund të arave të orizit kanë jetuar shinobit me përvojën më të madhe, për ti mbrojtur arat dhe fshatin. Për ninxhat ka shumë legjenda dhe thënie të cilat janë edhe gati të vërteta, si p.sh. : Ninxhat kanë mundur të ecin mbi ujë, ata kanë mundur të fluturojnë dhe janë bërë të padukshëm. Dokumente historike për ninxhat nuk ka gati hiq. Por ekzistojnë tekste të fshehura të shkruajtura në shekullin e 17 për mësimin e ninxhave. Tre tekstet më të njohura janë Bansenshūkai, Shōninki dhe Ninpiden. 🔗 Ninxha
🌐: نينجا, Nindza, Нинджа, নিনজা, Nindža, Nindža, Ninja, Ninja, Νίντζα, Ninja, Ninja, Ninja, نینجا, Ninja, Ninja, נינג'ה, Nindža, Nindzsa, Ninja, Ninja, 忍者, ნინძა, 닌자, Nindzė, Nindža, Ninja, နင်ဂျာ, Ninja, Ninja, Ninja, Ninja, Ninja, Ниндзя, Nindža, Нинџа, Ninja, นินจา, Ninja, Ніндзя, Ninja, 忍者.

🥷🏽Shembuj dhe Përdorim

🔸 Ky ninja e re kibernetike siç e quan veten, i pëlqen të hakojë .
🔸 Ju keni qenë fshehur jashtë ndërsa unë kam qenë në gjumë? Çfarë jeni ju, hidraulik ninja 🥷🏽 ?


🔸 🥷🏽 = 🥷 + 🏽

🥷🏽Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🥷🏽Tabela

🥷🏽Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🥷🏽Informata Themelore

Emoji: 🥷🏽
Emer i shkurter: ninxhë: nuancë lëkure zeshkane
Codepoint: U+1F977 1F3FD Kopje
dhjetor: ALT+129399 ALT+127997
Versioni i unikodeve: Asnje
Versioni Emoji: 13.0 (2020-03-10) I ri
Kategoritë: 👌 Njerëz dhe Trup
Nënkategoritë: 👨‍🍳 Profesion dhe Rol
Keywords: fshehtësi | fshehur | luftëtar | ninxha | ninxhë | nuancë lëkure zeshkane

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🥷🏽Tema Relative

🥷🏽Kombinim dhe Zhargon