emoji 🦀 crab svg png

🦀” kuptimi: gaforre Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🦀 Kopje

  • 9.1+

    iOS 🦀Kërkesat minimale të ekranit

  • 6.0.1+

    Android 🦀Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🦀Kërkesat minimale të ekranit

🦀Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një gaforre portokalli ose kafe (me shumë gjasa i gatuar) me tetë këmbë të vogla dhe një palë kthetra të mëdha gaforre në kontrast të mprehtë. Në përgjithësi do të thotë një krijesë si gaforre, ose ushqim deti si gaforre, dhe nganjëherë do të thotë mbizotërues. Ajo dhe mund të nënkuptojnë gjithashtu Kancer.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🦀 është gaforre, lidhet me zodiak, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🦀 Ushqim Deti".

🦀Shembuj dhe Përdorim

🔸 Po gaforret në avull ? Nuk është aq e yndyrshme.
🔸 Sezoni i gaforreve 🦀 fillon të Martën.

🦀Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🦀Tabela

🦀Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-11-18 - 2023-11-05
Koha e azhurnimit: 2023-11-14 17:31:11 UTC
🦀dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka vazhduar të rritet.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.Në vitin 2018, trendi i shkallës së popullaritetit të tij filloi të rritet.

🦀Informata Themelore

Emoji: 🦀
Emer i shkurter: gaforre
Emri i Apple: Crab
Codepoint: U+1F980 Kopje
dhjetor: ALT+129408
Versioni i unikodeve: 8.0 (2015-06-09)
Versioni Emoji: 1.0 (2015-06-09)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🦀 Ushqim Deti
Keywords: gaforre | zodiak

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🦀Tema Relative

🦀Kombinim dhe Zhargon

🦀Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Bosnjake🦀 rak
Kineze e thjeshtuar🦀
Vietnameze🦀 cua
Kineze Tradicionale🦀 螃蟹
Frengjisht🦀 crabe
Finlandeze🦀 rapu
Japonisht🦀 カニ
Gjermanisht🦀 Krebs
Tajlandez🦀 ปู
Italisht🦀 granchio