emoji 🦊 fox svg png

🦊” kuptimi: fytyrë dhelpre Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🦊 Kopje

  • 10.2+

    iOS 🦊Kërkesat minimale të ekranit

  • 7.0+

    Android 🦊Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🦊Kërkesat minimale të ekranit

🦊Kuptimi dhe Përshkrimi

Koka e një dhelpre me flokë bjonde. Në përgjithësi i referohet vetë dhelprës dhe shpesh përdoret për të treguar dinak, tinëzar, etj.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🦊 është fytyrë dhelpre, lidhet me dhelpër, fytyrë, fytyrë dhelpre, kafshë, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🐵 Kafshët & Natyra" - "🐀 kafshëve-gjitar".

Wikipedia: 🦊 Dhelpra
Dhelpra është kafshë gjitare grabitqare, e ngjashme me qenin e me ujkun, me trup shumë të shkathët, me turi të mprehtë, me bisht të gjatë e të dendur si shtëllungë, që është shumë dinake dhe e guximshme. Ajo jetën e saj e gjallëron në mënyrë enigmatike dhe kryesisht gjuan gjahun e saj nën errësirën e natës. Ditën e kalon e strukur në vende të dendura apo godina ose në strofullin e saj në vend të thatë, të sigurt shpesh të krijuar në shkrepa, apo gryka me bimë të dendura. 🔗 Dhelpra
🌐: ثعلب, Tülkü, Лисица, খেঁকশিয়াল, Lisica, Liška (šelma), Ræv, Fuchs (Raubtier), Fox, Zorro, روباه, Renard, שועל, लोमड़ी, Lisica, Rókák, Rubah, Vulpini, キツネ, 여우, Lapsa, Rubah, မြေခွေး, Vossen, Lis, Raposa, Vulpe, Лисица, Líška (živočích), Лисица, Tilki, Лисиця (група родів), Cáo, .

🦊Shembuj dhe Përdorim

🔸 Robin Hood i Disney është personazhi im i preferuar i animuar.
🔸 Tregtari është aq dinak si një dhelpër 🦊.

🦊Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🦊Tabela

🦊Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

Diapazoni i datës: 2018-09-23 - 2023-09-17
Koha e azhurnimit: 2023-09-22 17:31:15 UTC
🦊dhe në pesë vitet e fundit, popullariteti i këtij emoji ka pësuar disa ndryshime të mëdha.Në 2018 dhe 2019, trendi i popullaritetit të tij konvergojnë.

🦊Informata Themelore

Emoji: 🦊
Emer i shkurter: fytyrë dhelpre
Emri i Apple: Fox Face
Codepoint: U+1F98A Kopje
dhjetor: ALT+129418
Versioni i unikodeve: 9.0 (2016-06-03)
Versioni Emoji: 3.0 (2016-06-03)
Kategoritë: 🐵 Kafshët & Natyra
Nënkategoritë: 🐀 kafshëve-gjitar
Keywords: dhelpër | fytyrë | fytyrë dhelpre | kafshë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🦊Tema Relative

🦊Kombinim dhe Zhargon

🦊Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Suedisht🦊 rävansikte
Vietnameze🦊 mặt cáo
Anglisht🦊 fox
Norvegjeze Bokmål🦊 rev
Japonisht🦊 キツネの顔
Koreane🦊 여우 얼굴
Frengjisht🦊 renard
Daneze🦊 rævehoved
Ukrahinase🦊 лис
Indoneziane🦊 rubah